2022. október 16.
A grúzokat is simán legyőztük az Eb-selejtezőn
Érd után Tbilisziben is remekelt a férfi kézilabda-válogatott, megint Lékai-góllal nyitottunk.

A feladat első felét elvégezte szerdán a magyar férfi kézilabda-válogatott, a papírformának megfelelően magabiztosan múlta felül a litvánokat az Érd Arénában (36-23). Vasárnap délután már a grúzok következtek, akik négy nappal korábban meglepően kis különbséggel, 24-23-ra kaptak ki Svácjban.

A mérkőzés első percében az lehetett az érzésünk, mintha az érdi meccs ismétlését figyelnénk, hiszen az első gólt ismét a nemzeti együttes ferencvárosi játékosa, Lékai Máté szerezte, azzal a különbséggel, hogy most egy hajszálnyival több időre, ötven másodpercre volt szüksége ehhez, és persze, ezúttal nem a Pest megyei város, hanem Tbiliszi volt a helyszín.

Ettől függetlenül az első tíz perc kifejezetten szorosan alakult, ráadásul nem sokkal a kezdés után a magyar csapat jobbátlövője, Leimeter Csaba piros lapot kapott (5-5). A kezdeti időszak után viszont megnyugodtak a mieink, és a szünetre már kényelmes, hétgólos előnyt építettek ki (11-18).

A folytatásban irányítónk az első félidőhöz hasonlóan hozzávetőlegesen negyedórát töltött a pályán, és hétméteresből még egy gólt tett hozzá az addigi két találatához. Közben a csapat is hozta, amit előzetesen várhattunk tőle, a végére egészen nagyra nyílt az olló, 41-24-es magyar siker lett a vége.

A győzelemnek köszönhetően százszázalékos mérleggel zárta a hetet a válogatott, így veretlenül vezeti a selejtezőcsoportot. A sorozat a januári világbajnokság után márciusban folytatódik.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
6. csoport

Grúzia – Magyarország 24-41 (11-18)
Gólszerzők: Tskhovberadze 6, Arsenashvili 5, Dikhaminjia 5, Kbilashvili 4, Kalandadze 3, Rustamov 1 ill. Bóka 9, Bodó 6, Szita 6, Szöllősi 4, Rosta 4, Juhász 3, Lékai 3, Győri 2, Pedri Rodriguez 2, Hornyák 1, Ilics 1

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.