2022. július 8.
A remek első félidő után jött a rövidzárlat
Kiválóan kezdte, de végül simán kikapott a magyar junior férfi kéziválogatott az Európa-bajnokságon.

Junior férfi Eb, B csoport, 2. forduló:
Magyarország-Dánia 25-28 (18-16)
gólszerzőink: Lukács 6, Papp 4, Pergel 3, Imre 2, Ilic 2, Sisa 2, Karai, Jánosi, Krakovszki, Sztraka

Dánia egy Feröertől elszenvedett vereséggel, mi pedig egy Szlovénia elleni, álomjátékkal aratott győzelemmel érkeztünk a második fordulós mérkőzésre. A találkozó elején a mi jó formánk abszolút látszódott, sokkal dinamikusabban és pontosabban játszottunk, egyre csak növeltük az előnyünket, öt is volt a két csapat között (9-4, 12-7). A félidő hajrájában azonban szisztematikusan dolgozta le hátrányát az életéért küzdő Dánia, egyre is feljött, a szünetben pedig kettővel vezettünk. (18-16)

A második játékrészben öt perc alatt kiegyenlítettek a dánok, majd át is vették a vezetést. (20-21) Nagyon sok hibával játszottunk, nem tudtunk visszajönni a meccsbe, összesen hét gólt lőttünk a második harminc percben, Dánia pedig egyre magabiztosabban játszott, és végül megérdemelten nyert.

A ferencvárosi játékosok közül Imre Bence két gólt lőtt, Ónodi-Jánoskúti Máté nem talált a kapuba, a következő szezonban kölcsönben a NEKA-ban szereplő Karai Miklós pedig egyszer volt eredményes.

A junior válogatott 13. mérkőzésén első vereségét szenvedte el Sótonyi László szövetségi edző irányítása alatt.

A csoport másik pénteki összecsapásán Szlovénia egy góllal legyőzte a Feröer-szigeteket, így mind a négy csapatnak kettő pontja van. Az utolsó fordulóban, vasárnap Magyarország – Feröer-szigetek és Dánia-Szlovénia mérkőzéseket rendeznek – amelyik két csapat nyer, az továbbjut a csoportból.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.