2025. február 20.
A saját csarnokában is meglepnénk a Tatabányát
A tavasz egyik legnagyobb rangadója következik szombat délután férfi kézilabdázóinknak.

A tavaszi szezon egyik legjobban várt mérkőzésére készül férfi kézilabdacsapatunk a K&H Ligában. Az elmúlt két év bronzérmesével, a Tatabányával játszunk szombat délután idegenben, és az elmúlt évekkel szemben ezúttal mi állunk kedvezőbb pozícióban a rangadó előtt.

Pillanatnyilag négypontos az előnyünk legnagyobb riválisunkkal szemben és az őszi, nyolcgólos hazai siker is abszolút a mieink mellett szól, azt azonban nem árt hozzátenni, hogy Bartucz Lászlóék a Szeged elleni meccsüket már letudták tavasszal is, miközben nekünk még mindkét BL-csapat hátra van.

Nem kérdés, hogy a Tatabánya nem kezdte jól a szezon „második félidejét” sem a hazai, sem a nemzetközi porondon, a NEKA elleni idegenbeli vereségük feltétlenül a meglepetés kategóriába tartozott. Kérdés azonban, hogy ez mit jelent a szombati meccs kapcsán, hiszen a bronzérmért folytatott küzdelem legnagyobb rangadójára beszélünk, amelyen az elmúlt évek tapasztalatai alapján sokkal inkább a napi forma dönt, mint az előzmények.

A szeptemberi, Népligetben játszott találkozón mi örülhettünk, az új tatabányai arénából viszont még nem hoztunk el pontot, legutóbb 2023 őszén jártunk ott, akkor ötgólos vereséggel tértünk haza. A szombati találkozó egy újabb lehetőség arra, hogy a saját csarnokában lepjük meg a riválist.

– Nagyon készülünk – fogalmazott a Komló elleni bajnoki siker után az FTC-Green Collect vezetőedzője, Pásztor István. – A Tatabánya elleni összecsapás a csúcsrangadónk mostanában. Az ősszel nagy különbséggel nyertünk itthon, ami nagyon jó dolog, pontegyenlőségnél jobbnak kell lennünk, de mindenképpen szeretnénk meglepetést okozni. Úgy látom a srácokon, hogy a hibák ellenére a kedv és a motiváció eléggé a csúcson van náluk, és szeretném ezt megőrizni.

A szombaton 15:15-kor kezdődő rangadót élőben közvetíti az M4 Sport+, jegyvásárlás pedig online és a kezdés előtt a helyszínen is lehetséges.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
16. forduló

MOL Tatabánya KC – FTC-Green Collect
Helyszín: Multifunkciós Csarnok, Tatabánya
Időpont: 2024. február 22., 15:15
Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor
Jegyek: 2500 Ft (vendégszektorok: 207, 208, 209), online: ITT

Cikkajánló

Horváth-Garaba Ádámra még keményebb szezon vár

Fiatal irányítónk az ifjúsági vb-re készül, majd teljes értékű kerettagként csatlakozhat férfi kéziseinkhez.

Juniorválogatott szélső érkezik

Az U21-es vb-t megjárt Csanálosi Richárd a NEKA együttesétől jön kölcsönbe férfi kézilabdacsapatunkba.

Ezúttal nem került a legjobbak közé a juniorválogatott

A tizennegyedik helyen zárta a lengyelországi U21-es férfi kézilabda vb-t a magyar csapat.

Prainer Viktor Máltán kérte meg barátnője kezét

Kézilabdázónknak nyaralás közben mondott igent a korábban szintén az FTC-ben kézilabdázó Györfi Dóra.

Aktív nyárra készül az év csapatába választott kapusunk

Győri Kristóf a bronzéremmel zárt idényről, a saját teljesítményéről és a nyári programjáról is beszélt.

Szerdán startol az U21-es világbajnokság

A junior férfi kéziválogatott Brazília ellen kezd Plockban, együttesünkből Juhász Ádám a keret tagja.

Nemzetközi meccsek várnak a nyáron férfi kéziseinkre

Férfi kézilabdacsapatunk augusztusban a szlovák bajnokkal is megmérkőzik a 2025/26-os évad előtt.

Rutinos átlövővel erősítenek férfi kéziseink

A nyáron Koller Tamás érkezik az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatába.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin