2019. május 11.
Átléptünk a saját árnyékunkon
Szinte végig vezetve, nagyon magabiztos győzelmet aratott férfi kézilabdacsapatunk Budakalászon.

Férfi kézilabda NB i, 25. forduló:
Budakalász-Ferencváros 27-33 (14-17)
gólszerzőink: Ancsin 11, Szakály 7, Kovacsics 4, Prainer 4, Debreczeni 4, Oláh 2, Andjelic

Sérült kulcsjátékosaink, Schuch Timuzsin, Bujdosó Bendegúz és Teimuraz Orjonikidze nélkül is jól kezdtünk a kiváló formában lévő Budakalász otthonában. Tíz perc után már három góllal vezettünk (4-7) elsősorban a kiválóan védő Rade Mijatovicnak és az ismét gólérzékenyen játszó Ancsin Gabinak köszönhetően. A kalásziak időt is kértek, valamelyest stabilizálták a játékukat, de a két-háromgólos Fradi-előny abszolút jellemző volt az egész játékrészre.

A jobbszélen Szakály Beni is határozottan és gólerősen játszott, Prainer Viktor nagyon bátran ment be többször is a hatalmas emberekből álló hazai védőfalba, hol maga lőtt gólt, hol hetest harcolt ki. Irányítónk, Bozo Andjelic kevésbé volt veszélyes a kapura, de jól mozgatta a csapatot, a vége előtt három másodperccel azért egy kétkapufás góllal ő állította be a 14-17-es félidei eredményt. Az első félidőben Ancsin Gabi hét, Szakály Beni öt gólt lőtt.

A második játékrészt is remekül kezdtük, Ancsin nyolcadik találatával először volt négy közte (14-18), majd a 40. percben, 18-22-nél kért ismét időt a hazai csapat. A lendületünk azonban tovább tartott, Mijatovic remekül védett a kapuban, jól dolgozott előtte a fal is, támadásban pedig Bozo a második félidőben is nagyon jól irányította a csapatot, Ancsin keze sült, de mindenki hozzátett, aki beállt - tíz perccel a vége előtt már héttel vezettünk. (21-28) Végül magabiztos, hatgólos győzelmet arattunk.

Ezúttal is Ancsin Gabi volt a legeredményesebb 11 találattal, de mellette végre többen is sok góllal zártak: Szakály hétszer, Kovacsics, Prainer és Debreczeni pedig egyaránt négyszer volt eredményes. Ez igazi csapatmunka volt, srácok!

Horváth Attila, a Ferencváros vezetőedzője: „Szenzációsan játszottunk, az előző héten is jól mentünk, de a Csurgó ellen ez még kevés volt. Védekezésben és támadásban is megcsinálta a csapat, amit megbeszéltünk. Egy jó védekezésből és kapusteljesítményből át tudtuk vinni támadásba is a lazaságot. Elhittük, hogy győzni tudunk, és átléptünk a saját árnyékunkon.”

Forgács Gyula, a Budakalász vezetőedzője: „Gratulálok a Ferencvárosnak, jól játszott, megérdemelte a győzelmet, egy fikarcnyi esélyt sem adott nekünk. Hosszú volt ez a tavasz, mentálisan kipukkadtunk, ezen a meccsen többet nem is érdemeltünk a vereségnél.”

Utolsó bajnokinkat jövő szombaton a Balatonfüred ellen játsszuk az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.