2023. március 13.
Az európai elittel csatázott a juniorválogatott
A három FTC-játékossal felálló junior kéziválogatott harmadik lett a siófoki tornán; a serdülők nem hibáztak.

A nemzetközi szünet alatt rangos felkészülési tornán vett részt a férfi junior kézilabda-válogatott, sőt, talán azt sem túlzás kijelenteni, hogy erősebb mezőny nem is nagyon érkezhetett volna a siófoki Id. Kiss Szilárd Sportcsarnokba – a múlt nyári kontinenstorna két döntőse (Spanyolország és Portugália), valamint a mindig erős szlovén gárdával mérték össze az erejüket a mieink.

Az Európa-bajnoki ötödik, a nyári U21-es vb-re készülő magyar együttes a Négy Nemzet-torna elődöntőjében az Eb-címvédő spanyolokkal találkozott, és roppant fordulatos mérkőzésen, 31-31-es döntetlen után végül hétméteresekkel maradt alul. Az összecsapáson két ferencvárosi játékos volt a válogatott legeredményesebbje, Imre Bence nyolcszor, Ónodi-Jánoskúti Máté pedig ötször talált a kapuba.

A bronzmeccsen aztán a portugálokkal szemben szintén hetesekkel alulmaradt Szlovénia következett: a mieink szinte végig vezetve, 32-29-es győzelmet arattak, és ezúttal mindhárom ferencvárosi játékos szerzett gólt, Imre ötöt, Ónodi-Jánoskúti hármat, Csörgő Kristóf pedig egyet. A tornát végül a fináléban elért 33-32-es sikerüknek köszönhetően a portugálok nyerték.

Ezzel egyidőben a kapus Balogh Ádámot, valamint Bredák Dominikot is a soraiban tudó serdülőválogatott Mátraházán készült, és játszott dupla felkészülési mérkőzést a románokkal. Pénteken 51-29-es, szombaton 40-28-as magyar győzelem született, Bredák a két találkozón összesen tizenhat gólt szerzett.

UTÁNPÓTLÁS KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Junior férfi Négy Nemzet-torna, Siófok

Elődöntő
Magyarország – Spanyolország 31-31 (20-17) – hétméteresekkel 3-5

A 3. helyért
Magyarország – Szlovénia 32-29 (17-14)

Serdülő fiú felkészülési mérkőzések, Mátraháza

Magyarország – Románia 51-29 (28-16)

Magyarország – Románia 40-28 (17-12)

(Fotó: EHF)

 

Cikkajánló

Pénteken a címvédő otthonában folytatjuk

Férfi kézilabdázóink a tavaly májusi meccsen már megmutatták, képesek szoros eredményre Veszprémben.

Megúszta kisebb sérüléssel Füzi a szombati ütközést

Kézilabdázónk ijesztő jelenet után maradt lent a Füred elleni meccsen, de azóta kiderült, nincs nagy baj.

„Kicsit fellélegezhetünk, mert megvan az első meccs”

A Füred ellen remeklő Győri testvérek szerint jó alapot adhat férfi kéziseink tavaszi idényéhez az első siker.

A szünet után nem volt kérdés, győztes tavaszi rajt!

Férfi kézilabdacsapatunk a második félidőben nyújtott extrát, és legyőzte a Füredet az Elek Gyula Arénában.

Hazai rangadóval startol a tavaszi szezon

Férfi kézilabdacsapatunk a Balatonfüredet fogadja szombat délután az Elek Gyula Arénában.

Két rangadó egy áráért – akció a Füred elleni meccsre!

Férfi kéziseink bajnokijára idei labdarúgóbérlettel és a Fradi-Újpestre szóló jeggyel díjmentes a belépés.

Kilvinger Bálint lesz férfi kézilabdázóink vezetőedzője

Férfi kézilabdacsapatunk új vezetőedzője 2026 nyarán veszi át az irányítást.

Döntetlen az utolsó téli edzőmeccsen

Férfi kézilabdacsapatunk csütörtök este az Európa-ligában még versenyben lévő, horvát Nexével találkozott.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin