2025. május 11.
Az utolsó Eb-selejtezőjét is megnyerte a válogatott
Simán legyőzte a finneket Nagykanizsán a férfi kéziválogatott, Ónodi-Jánoskúti három gólt szerzett.

Szerdán Galgócon legyőzte Szlovákiát, és ezzel megnyerte Európa-bajnoki selejtezőcsoportját a férfi kézilabda-válogatott. Vasárnap este Nagykanizsán zárták a sorozatot a mieink, immár csak egy ferencvárosi játékossal, Ónodi-Jánoskúti Mátéval, ugyanis a rutinosabb játékosok – köztük Lékai Máté is – erre a találkozóra pihenőt kaptak.

Az a finn válogatott volt az ellenfél, amelyet novemberben idegenben kilenc góllal legyőztünk, de azóta oda-vissza felülmúlta a szlovákokat, s így a kanizsai mérkőzésre úgy érkezett, hogy a harmadik helyezettek rangsora alapján versenyben van az Eb-kvalifikációért.

A mérkőzés nem is kezdődhetett volna jobban, Ónodi-Jánoskúti szerezte az első gólt, amelyet villámgyorsan két újabb magyar találat követett. Ez meg is adta az alaphangot a mérkőzésre, amelyet nagyon fiatal sorral kezdtünk, ám szinte mindenki, aki pályára került hozzá tudott tenni a játékhoz. Jovbbátlövőnk az első félidőben tizenhat percet volt pályán, és három gólt szerzett, a csapat pedig a játékrész hajrájában is tartotta a különbséget, kényelmesnek mondható ötgólos előnnyel mehetett pihenni (19-14).

Szerencsére a fordulás után sem volt kérdéses a magyar siker, együttesünk fokozatosan távolodott északi riválisától, az 54. perc végére már tízgólos volt a fórja. A válogatott 37-24-es győzelemmel szépen zárta le az Európa-bajnoki selejtezőt, és ahogyan az már hétközben eldőlt, csoportelsőként jutott ki a jövő januári dán-norvég-svéd közös rendezésű kontinenstornára.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. csoport, 6. forduló

Magyarország – Finnország 37-24 (19-14)
Helyszín: Kanizsa Aréna, Nagykanizsa
Időpont: 2024. május 11., 18 óra
Játékvezetők: Jesus Alvarez Menendez, Miguel Soria Fabian (spanyolok)
Gólszerzők: Imre 8, Krakovszki B. 5, Pergel 5, Szita 4, Ónodi-Jánoskúti 3, Szűcs B. 3, Tóth P. 3, Ilic 2, Lukács P. 2, Papp T. 2, ill. Helander 8, Laine 4, Granlund 3, Henriksson 3, Karlsson 2, Vainionpaa 2, Lindberg 1, Nordlund 1

SŰRŰ VOLT A HÉT AZ UTÁNPÓTLÁS-VÁLOGATOTTAKNAK IS

A héten a korosztályos válogatottak is pályán voltak: a Csörgő Kristóffal felálló juniorok két edzőmeccset játszottak a szlovénokkal Siófokon, az első 39-30-ra megnyerték, a másodikon viszont 30-29-es vereséget szenvedtek. A Horváth-Garaba Ádámot és Kovács Boldizsárt a soraiban tudó ifjúsági nemzeti együttes pedig második lett a portugáliai tornán a franciák mögött, a norvégokat és a házigazdát megelőzve.

(Fotó: MKSZ)

Cikkajánló

U21-es vb-ezüstérmes is érkezik férfi kéziseinkhez

Bemutatjuk férfi kézilabdacsapatunk három nyári érkezőjét, Bálint Bencét, Mikler Krisztiánt és Bodnár Gézát.

Horváth-Garaba Ádám: „Elhittük, hogy sikerülhet”

Átlövőnk szerint a küzdeni akarás és a taktika hozta meg a történelmi sikert az U20-as férfi kézi Eb-n.

Mészáros Máté: „Életem végéig emlékezni fogok az Eb-re”

Beállónk nemcsak aranyat nyert az U20-as férfi kézi Eb-n, de még a torna All Star-csapatába is bekerült.

Balogh Ádám: „Tudtam, hogy flow-ba kell kerülni”

Interjú U20-as Európa-bajnok kézilabdakapusunkkal, aki a tornán többször, így a döntőben is nyerőember volt.

Európa-bajnok a juniorválogatott!

Legyőzte a svédeket a három FTC-játékossal felálló U20-as kéziválogatott az Eb-döntőben.

Kialakult férfi kézilabdacsapatunk kerete az élvonalra

Változott együttesünk a 2026/2027-es idény előtt, de kulcsjátékosok is maradtak a Népligetben.

Három FTC-játékossal Eb-döntős a válogatott!

Balogh Ádám, Horváth-Garaba Ádám és Mészáros Máté is döntőt játszhat vasárnap az U20-as férfi kézi Eb-n.

A románok legyőzésével Eb-negyeddöntős a válogatott

A keddi fölényes siker után a csütörtöki negyeddöntőben Németország következik az U20-as férfi kézilabda Eb-n.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin