2025. december 22.
Bujdosó Bendegúzéknál varázstobozból nő a karácsonyfa
Férfi kézilabdacsapatunkat lassan egy évtizede erősítő szélsőnk mesélt az ünnepi szokásaikról.

Tizedik ferencvárosi szezonját tapossa Bujdosó Bendegúz, akivel ezúttal a karácsony közeledtével kivételesen kevésbé a kézilabdáról, sokkal inkább az ünnepi szokásokról beszélgettünk. Az interjúra elkísérte őt az MTK Budapestben kézilabdázó felesége, Bujdosó-Gerháth Fanni, valamint három éves kislányuk, Zaina is.

– Már az ünnepi készülődés hajrájában vagyunk. Nálatok melyek a legfontosabb karácsonyi szokások?

– Általában reggel egy gyors edzés – futás vagy kondi, utána átöltözünk, készülődünk. Ha például a konyhában segíteni kell, szívesen beállok én is a sorba. Természetesen a fadíszítés is kihagyhatatlan a programból, kidekoráljuk a lakást, és utána már csak várjuk a szentestét.

– Ha már említetted a karácsonyi sütés-főzést, mi az ünnepi menü? Neked mi a kedvenc fogásod?

– A feleségem nagyon szereti a halat, úgyhogy nálunk a hagyományos karácsonyi ételek közül az a kedvenc. Nem vagyok különösebben édesszájú, de ilyenkor azért normális keretek között én is szoktam fogyasztani. Anyukám zserbója a top kategóriába tarozik.

– Mennyire nehéz megoldani a logisztikát ezekben a napokban, hogy a család minden tagjával tudjatok találkozni?

– Egy nagy túrát kell elképzelni. Huszonharmadikáig az én családomnál vagyunk, szenteste itthon Budapesten hármasban, majd huszonhatodikáig a feleségem családjánál leszünk, utána pedig barátokkal találkozunk.

Azt gondolom, huszonnyolcadikáig az idén sem lesz megállás.

– Van olyan, ami minden évben a te feladatod karácsonykor?

– A fafaragás ilyen volt, de műfenyőre váltottunk, ezzel is igyekszünk óvni a környezetet – most már inkább egyfajta mindenesnek mondanám magam. Igyekszünk egy családi hagyományt kialakítani: a gyerkőc belerakja a fazékba a tobozt, eresztünk rá vizet, teszünk bele csillámport, megkeverjük, majd lefekszik aludni. Aztán feleségemmel feldíszítjük a fát, és reggel ő azt látja, hogy a varázstobozból kinőtt a karácsonyfa. Szeretnénk, hogy lássa, a karácsony nem a pörgésről szól és nem is kell mindennek tökéletesnek lennie. Hanem ez egy szuper lehetőség, hogy együtt legyünk a családdal és szeressük egymást.

– Ha a naptári évet nézzük, tavasszal történelmi bronzérmet nyertetek a bajnokságban. Ősszel voltak nehéz időszakok, de a legvége ismét jól sikerült.

– A tavaszi tényleg extra teljesítmény volt. nagyon örülünk, hogy meglett a harmadik hely.

Azóta elindult az új évad, amely hullámvasútszerűen alakul, volt egy-két kiemelkedő siker, de közben néhány olyan vereség is, ami nem fér bele. Úgy vagyok vele, hogy ebből is tanulunk, építkezünk, mert sok van még a projektben.

– Nyakunkon az év vége. Van valamilyen újévi fogadalmad?

– Nincs kimondottan ilyen. Általában véve is az a mottóm, hogy próbálok mindig jobb lenni, mint tegnap voltam. Figyelek magamra, az egészségemre, a családomra, a teljesítményre. Maximalista vagyok, legyen szó kondiedzésről, edzőmeccsről, bajnokiról – ezt tervezem jövőre is.

Cikkajánló

A végére nőtt nagyra a különbség Veszprémben

Férfi kézilabdacsapatunk mindkét játékrész első felében tudott egyenrangú partnere lenni a címvédőnek.

Pénteken a címvédő otthonában folytatjuk

Férfi kézilabdázóink a tavaly májusi meccsen már megmutatták, képesek szoros eredményre Veszprémben.

Megúszta kisebb sérüléssel Füzi a szombati ütközést

Kézilabdázónk ijesztő jelenet után maradt lent a Füred elleni meccsen, de azóta kiderült, nincs nagy baj.

„Kicsit fellélegezhetünk, mert megvan az első meccs”

A Füred ellen remeklő Győri testvérek szerint jó alapot adhat férfi kéziseink tavaszi idényéhez az első siker.

A szünet után nem volt kérdés, győztes tavaszi rajt!

Férfi kézilabdacsapatunk a második félidőben nyújtott extrát, és legyőzte a Füredet az Elek Gyula Arénában.

Hazai rangadóval startol a tavaszi szezon

Férfi kézilabdacsapatunk a Balatonfüredet fogadja szombat délután az Elek Gyula Arénában.

Két rangadó egy áráért – akció a Füred elleni meccsre!

Férfi kéziseink bajnokijára idei labdarúgóbérlettel és a Fradi-Újpestre szóló jeggyel díjmentes a belépés.

Kilvinger Bálint lesz férfi kézilabdázóink vezetőedzője

Férfi kézilabdacsapatunk új vezetőedzője 2026 nyarán veszi át az irányítást.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin