Bujdosó visszatért, Nagy hat góllal debütált
Az NB I-be feljutott Vác ellen elkezdte az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata is az edzőmérkőzéseket.

Felkészülési mérkőzés, Elek Gyula Aréna:
FTC-HungaroControl – Vác 31-33 (14-16)
gólszerzőink: Nagy 6, Bujdosó 4, Schuch 3, Bohács 3, Mikita 3, Andjelic 2, Pordán 2, Kovacsics 2, Szakály 2, Imre 2, Debreczeni, Ónodi-Jánoskúti

Számos fiatal játékosunk nélkül kezdtük el az edzőmeccsek sorát: Győri Kristóf és Schäffer Zsolt a magyar, Nikola Ivanovic pedig a szerb junior válogatottal a világbajnokságon szerepel, míg Prainer Viktor, Holdosi Bence és Merkovszki Pál az ifjúsági válogatottal a világbajnokságra készül.

Mindkét csapaton látszott, hogy munkából jött a mérkőzésre, sok volt a pontatlanság, potyogtak a gólok, és mindkét oldalon mindkét mester igyekezett minden játékosának minél több szerepet adni. Az első félidőben a hibáinkból élt a Vác, rengeteg gyors gólt lőtt az indításokból, vezettek is a szünetben a vendégek két góllal. (14-16)

A második játékrészben kevesebb ilyen könnyű gólt adtunk nekik, Timuzsin pedig támadásban is sokat volt a pályán, szórta is a gólokat, a 45. és az 55. perc között hármat is lőtt. Horváth Attila sokat forgatta a csapatot, láthatóan nem az eredmény volt az elsődleges.

A mérkőzés legnagyobb pozitívuma az volt, hogy Bujdosó Bendegúz visszatért közel fél évvel ezelőtt elszenvedett sérüléséből, és mindjárt négy gólt is szerzett, az újak közül pedig Nagy Bence gólerősen, hat találattal kezdte meg ferencvárosi pályafutását, de Bohács és Mikita is lőtt három-három gólt.

Jövő héten hétfőn Balatonboglárra utazunk edzőtáborba, ahol pénteken a megerősödött Dabassal játszunk felkészülési találkozót.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.

Pásztor István: A jövő hét lesz kulcsfontosságú!

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője a Szeged és a Veszprém elleni célokról beszélt.