2023. október 21.
Csaknem húszgólos sikerrel kezdtünk az Ek-ban
Férfi kéziseink fölényesen győztek a ciprusi Parnassos ellen; vasárnap visszavágó, ismét a Népligetben.

Az előző szezonban bemutatott bravúros menetelést követően a mostani idényben szombaton újra bekapcsolódott a nemzetközi kézilabdaéletbe az FTC Green-Collect együttese, ezúttal nem az Európa-ligába, hanem az Európa-kupába. Természetesen ezúttal is nagy várakozás előzte meg a startot, igaz, ez esetben az európai mezőnyben kevésbé ismert együttessel, a ciprusi Parnassos Strovolou-val mérkőztünk. A múlt évad El-meccsein többször is főszerepbe kerülő Bognár Alex azt mondta, természetesen a kettős győzelem a cél a hétvégén hazai pályán, de semmiképp sem eshetünk abba a hibába, hogy a siker valahol úgyis meglesz, igenis keményen bele kell állni ezekbe a találkozókba.

Az összeállításban annyi változás történt a Csurgó elleni meccshez képest, hogy a betegsége után visszatért Imre Bence, mellette pedig bekerült két utánpótláskorú játékos, Mészáros Máté és Pető Ábel, míg Kovacsics Péter, Lékai Máté és Pordán Bálint ezúttal nem volt a 16 fős keretben.

Az első gólunkhoz fél perc sem kellett, Prainer Viktor átlövése vágódott a hálóba, már az is azt jelezte, hogy kellő hőfokon megyünk bele az összecsapásba. Szűk hét perc után 6-0-s ferencvárosi vezetésnél kért idő a vendégcsapat, ezt követően kaptuk az első gólunkat a kilencedik percben.

A félidő közepén volt egy kisebb megtorpanásunk, akadt több eladott labdánk és technikai hibánk, így öt gólra visszajöttek a ciprusiak, de a félidő vége ismét a „miénk” volt, Szepesi Zsombor utolsó pillanatban szerzett találatával meglett a tízgólos különbség (23-13).

A folytatás után az első tíz percet ismét alaposan megnyomtuk, és még héttel növeltük a különbséget. Aztán Mészáros és az első félidőben már két percet játszó Pető pályára lépésének is tapsolhatott a közönség. A hátralévő időben akkor volt a leghangosabb a közösség, amikor a fiatalok megszerezték első góljaikat a felnőttcsapatban.

Az utolsó tíz percben az volt a tét, hogy meglesz-e a legalább húszgólos siker. Ez ugyan nem lett meg, de a várt nagykülönbségű siker igen, 44-25-ös előnybe kerültünk az első felvonáson.

A mérkőzés után Pásztor István, illetve a három góllal debütáló Mészáros Máté értékelt.

Csapatunk vasárnap ismét pályára lép a ciprusiak ellen, a mai fölényes siker után az újabb magabiztos győzelem szándékával. A „visszavágóra” online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig a meccset megelőző két órában az FTC-MVM Népligeti Sportközpont Kismartoni úti portájánál található jegypénztárban.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
2. forduló, első mérkőzés

FTC-Green Collect – Parnassos Strovolou (ciprusi) 44-25 (23-13)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. október 21., 14 óra
Játékvezetők: Francesco Simone, Pietro Monitillo (olasz)
Gólszerzők: Bujdosó 7, Szepesi 7, Prainer 5, Bognár 4, Imre 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Debreczeni 3, Mészáros Máté 3, Füzi 2, Mikita 2, Balogh 1, Csörgő 1, Pető 1, ill. Haiduc 8, Draskic 7, Demosthenous 4, Laskos 2, Anton 1, Hadjisavva 1, Hajidakis 1, Tornikidis 1

__________________________________________________________

Újdonságok a hazai meccseinkkel kapcsolatban

Kézilabdacsapataink hazai mérkőzésein nyáron jelentős újdonságokat vezettünk be. A jegyvásárlás a meccsjegy.fradi.hu-n lehetséges, a csarnokba lépéshez pedig szurkolói kártya és arcképes személyazonosító igazolvány is szükséges. Az újdonságokról ITT írtunk bővebben.

Kikaptunk Egerben

Hosszú hetek óta sérülésektől sújtott férfi kézilabdacsapatunk nem bírt a bennmaradásért harcoló riválissal.

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.