Egy félidőnyi álomjáték után drámai győzelem
Hatalmasat küzdve, először nyert férfi kézilabdacsapatunk a Csurgó otthonában.

Féri kézilabda NB I, 23. forduló:
Csurgó-Ferencváros 35-36 (16-21)
gólszerzőink: Bognár 9, Nagy 9, Bujdosó 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Füzi 4, Kovacsics 3, Imre 2, Pordán

Egy közlekedési baleset miatt jelentős késéssel, 40 perccel később érkeztünk meg Csurgóra, ám ez sem zavarta meg csapatunkat. Bár a mérkőzés elején folyamatosan a hazaiak vezettek, és mindkét oldalon szinte minden támadásból gól született, de a 11. percben, 7-7 után először átvettük a vezetést. Felkeményedett a Jakub Mikita és Turák Félix irányította védekezés, jöttek a fal mögött a védések is Marián Zernovictól, és ebből a gyors indítások, a könnyű gólok – mindjárt el is mentünk hárommal (7-10), amikor a Csurgó időt kért.

Nem sikerült megtörni a lendületünket, Bognár Alex kiválóan és gólerősen mozgatta a csapatot, Bujdosó Bendegúz jól használta ki helyzeteit, Nagy Bence megpattanói lövései is befelé pattantak, tehát ezen a napon szerencsénk is volt. Ezzel együtt abszolút megérdemelten húztunk el hat góllal (11-17), a szünetben pedig öttel vezettünk. (16-21)

A második játékrész is jól indult, de a hazaiak szisztematikusan dolgozták le a hátrányukat, támadásban csak Bognár Alexre és Nagy Bencére számíthattunk, védekezésben pedig kevésbé voltunk feszesek. A hajrában egy gólra olvadt az előnyünk, de az utolsó másodperces adok-kapokból mi jöttünk ki jobban, így először nyertünk Csurgón, mióta visszajutottunk az NB I-be.

Jövő pénteken rangadót vívunk, hiszen a Balatonfüredet fogadjuk az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.