A szezon egyik legjobb félidejét produkálták kedd este férfi kézilabdázóink, s bár „csak” negyven percig haladtak fej-fej mellett a Melsungennel, fontos volt, hogy a múlt héten megkezdett, felfelé ívelő pályán maradjanak. Szombaton délután a szezont egyébként remekül kezdő, a meccs előtt hatodik helyen álló Budai Farkasok ellen két jó félidő és persze győzelem volt a cél. S persze az is, hogy ritmusban maradjunk, hiszen kedden érkezik a „visszavágóra” a német sztárcsapat, 18:45-től az Érd Arénában találkozunk Sipos Adriánékkal.
Játékosaink fókusza persze csak a bajnokin volt egyelőre, ezt mutatta, hogy jól kezdtünk: Prainer Viktornak alig kellett fél perc, hogy megszerezze a vezetést, a 4. percben pedig már 4-2 állt az eredményjelzőn. A remek startot viszont nem követte hasonló folytatás, az elmúlt három meccsen jól működő védekezést az első félidőben nem láthattuk viszont a pályán, az első negyedórában ezt még elöl tudtuk kompenzálni, így hátrányba legalább nem kerültünk (10-10).
A szünetig továbbra is nagyon kevés kivédekezett támadásunk volt, az elöl elkövetett egy-két hibát pedig kihasználták a vendégek. A játékrész vége előtt nem sokkal három gólos hátrányba kerültünk, ezt Nagy Bence harmadik találatával némileg sikerül kozmetikázni a végén, de maradt bőven így is feladatunk a második harminc percre (17-19).
Fontos volt a jó kezdés, és úgy tűnt sikerül is: Prainer előbb labdát szerzett, majd gólt lőtt, utána Borbély Ádám hétméteresnél végre hajtott bravúrja visszapattant az ellenfélhez, és ezzel mintha oda is lett volna a félidőben vett lendület. Bő két perccel később már négygólos hátrányban voltunk (18-22). Muszáj volt ritmust váltani, és ritmust is váltottunk, a következő tíz percben ledolgoztuk a négy gólt, sőt, Ancsin Gábor góljával a vezetést is átvettük (25-24).
A következő lépést viszont sehogy sem sikerült megtenni, fontosnak tűnő szituációkban rontottunk, így az utolsó tíz perc is ikszről kezdődött, úgy tűnt, hogy az utolsó percekre maradhat a döntés. Az 56. percben Csanálosi Richárd szélsőgólja után kettővel vezettünk, maradt még azonban fordulat, három vendég gól jött zsinórban, bajban voltunk, amikor elkezdődött az utolsó perc (31-32). Az egyenlítés összejött, de Borbély Ádám védése után már nem maradt időnk újabb támadásra, 32-32-es döntetlen lett a vége.
Folytatás kedden 18:45-kor Érden a Melsungen ellen.
K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
9. forduló
FTC-Green Collect – Budai Farkasok 32-32 (17-19)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2025. november 15., 16 óra
Játékvezetők: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba
Gólszerzők: Kovacsics 6, Győri M. 5, Bujdosó 4, Nagy B. 4 (1), Prainer 4, Karai 2, Debreczeni 2, Füzi 2 (1), Ancsin 1, Csanálosi 1, Koller 1, ill. Panic 7, Boskos 7 (2), Juhász 6 (2), Draskovics 4, Kovács Á. 3, Maric 2, Csengeri 1 (1), Kristóf M.1, Nourelden 1
Férfi kézilabdacsapatunk óriási csatában, a Karlskrona elleni győzelemmel búcsúzott az Európa-ligától.
A magyar férfi kézilabda-válogatott a januári Európa-bajnokságra készül.
Férfi kézilabdacsapatunk biztos csoportharmadikként játszik kedd este a svéd Karlskrona otthonában.
Férfi kézicsapatunk parádés második félidővel tartotta itthon a két pontot az eddig 100%-os Tatabánya ellen.
Férfi kéziseink továbbra is több hiányzóval, de motiváltan várják szombaton az NB I-ben hibátlan Tatabányát.
Férfi kézilabdacsapatunk megnyerte az utolsó hazai El-csoportmeccsét a portugál bronzérmes ellen.
Férfi kézilabdacsapatunk kedden Érden a Benficát fogadja utolsó hazai Európa-liga csoportmeccsén.
Férfi kézilabdacsapatunk hazai pályán is felvette a versenyt az Európa-liga egyik esélyesével.