2019. augusztus 10.
Drámai meccs az Eb-címvédővel
Egy utolsó másodperces góllal kapott ki ifjúsági fiú kézilada-válogatottunk Svédországtól a vébén.

A B csoportban Tajvan és Kanada kiütése után pénteken a mieink bravúrgyőzelmet arattak a világbajnoki címvédő franciák ellen, majd a csoport negyedik fordulójában az aktuális Európa-bajnok Svédország következett.

A magyar válogatott kiválóan játszott, hét góllal, 13-6-ra is vezetett az első félidőben, a hajrára kettőre feljöttek a svédek, de a szünetre így is sikerült egy négygólos előnyt kiépítenünk. (16-12)

A második játékrészben a skandinávok szisztematikusan dolgozták le a hátrányukat, és negyed órával a vége előtt át is vették a vezetést. (22-23) Innentől fej-fej mellett haladt a két csapat, hol az egyiknél volt az előny, hol a másiknál. Három perccel a vége előtt, 27-27-nél emberhátrányba kerültünk, de sikerült egálra lehoznunk. A végén 28-28-as állásnál támadhattak a svédek, és egy utolsó másodpercben eleresztett lövésből betaláltak Győri Kristóf lábai között, ezzel nyertek 29-28-ra.

A ferencvárosi játékosok közül Merkovszki Pált és a sérüléssel bajlódó Prainer Viktort sem nevezték a keretbe, Győri Kristóf bemutatott néhány bravúrt, de ezúttal nem védett kiemelkedően extrán (30 százalékkal), míg az eddig mindegyik mérkőzésen három gólt szerző Holdosi Bence ezúttal is ugyanennyit lőtt.

Kárpáti Krisztián, a magyar válogatott szövetségi edzője: „A svédek ma szerencsésebbek voltak. Bármelyik csapat nyerhetett volna. A második félidőben láttam a fáradtság jeleit, és nem találtuk meg az ellenfél védekezésének sem az ellenszerét. Az Egyiptom elleni meccsünk hasonlóan nehéz lesz, de győzhetünk ellenük.”

Dennis Sandberg, a svéd válogatott szövetségi edzője: „Tudtuk, hogy a magyarok nagyon erősek, és a legjobbunkat kell nyújtanunk, ha győzni szeretnénk. Nagyszerű meccs volt, jól teljesítettünk védekezésben és támadásban is.”

Búslakodni nincs ok, kiválóan szerepelünk eddig, három győzelemmel és egy vereséggel állunk, és biztosan továbbjutottunk a nyolcaddöntőbe, csak az a kérdés, hogy hányadik helyen. Hétfőn, 12.30-kor Egyiptom ellen zárjuk a csoportkört.

(fotó és nyilatkozat forrása: wch2019championship.com.mk)

Száguldoztak a fradisták; Ki nem találná, ki nyert!

F1-es feldolgozásban bemutatjuk az 1. Fradi Gokart Kupa legizgalmasabb pillanatait – VIDEÓ!

Szomszédvári rangadó a Népligetben

A Budakalász ellen javíthat az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata pénteken az NB I-ben.

Védekezésben szétvertek bennünket

Nem sikerült az újabb bravúr az FTC U21-Diagnosticumnak a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Nagyot harcoltunk, de elmaradt az újabb bravúr

Tíz perccel a vége előtt még vezettünk, de a hajrára elfáradtunk, így kikaptunk Balatonfüreden.

Két meccsünk időpontja is módosult

A Budakalász és a Dabas elleni férfi kézilabda bajnoki időpontja is módosult.

Nyomás nélkül utazunk Balatonfüredre

Bravúr lenne, ha győzni tudna férfi kézilabdacsapatunk pénteken, de azért nem feltett kézzel lépünk pályára.

Tízzel vertük a tavalyi NB I-es Vecsést

Magabiztosan győzte le az FTC U21-Diagnosticum a Vecsést a férfi kézilabda NB I /B-ben.

Magabiztos győzelemmel maradtunk a dobogón

Egy félidő alatt eldöntötte férfi kézilabdacsapatunk az Orosháza elleni bajnokit, így továbbra is hibátlan.