2020. március 6.
Drámai meccsen ikszeltünk Orosházán
Felállt a padlóról, majd egy győztes meccset az utolsó másodpercben rontott el férfi kézilabdacsapatunk.

Férfi kézilabda NB I, 18. forduló:
Orosháza – FTC-HungaroControl 30-30 (15-17)
gólszerzőink: Nagy 8, Debreczeni 7, Bujdosó 6, Merkovszki 2, Prainer 2, Kovacsics 2, Pordán, Andjelic, Mikita

Nem számíthattunk könnyű mérkőzésre, hiszen az Orosháza a legutóbbi öt hazai bajnokijából csupán egyet veszített el, és jó formában várta a péntek esti mérkőzést. Nem kezdtünk rosszul, ültek a bejátszások és a gyors lerohanások, főleg Debreczeni Dávid és Bujdosó Bendegúz góljaival hárommal, 11-8-ra elmentünk. A hazaiak azonban végig ott loholtak mögöttünk, folyamatosan egy-két gól volt a két csapat között a különbség, de mindig a javunkra.

A félidő közepe Nagy Bence perceit hozta, válogatott átlövőnk összesen hat gólt rámolt be az Orosháza kapujába az első játékrészben. Támadásban jól működtünk, védekezésünk azonban ezúttal elmaradt a megszokottól, magunkhoz képest nagyon sok gólt kaptunk, a szünetben 17-15-re vezettünk.

A második félidőben már támadásban is egyre többet hibáztunk, a hazaiak törtök válogatott kapusa sorra védte a lövéseinket, eközben átjáróház lett a mindig kőkemény védekező falunk, ez odáig vezetett, hogy előbb egyenlített, majd fordított is az Orosháza. Sőt, bőt tíz perccel a vége előtt hárommal is vezetett. (26-23)

Hét perc volt a hátra, amikor még mindig három volt a hazaiak előnye (29-26), Merkovszki Pál védéseinek is köszönhetően azonban egy 4-0-s szériával fordítottunk (29-30). Az utolsó két gólt Nagy Bence lőtte nagyon szép egyéni alakítás után, utána azonban ő adta el a labdát, és egy másodperccel a vége előtt az Orosháza egyenlített, így 30-30-as döntetlennel zárult a mérkőzés.

Horváth Attila, az FTC-HungaroControl vezetőedzője: „Gratulálok az Orosházának. Két pontért jöttünk, de a héten csak beszéltünk a kézilabdáról, amilyen a heti munkánk volt, olyan volt ez a mérkőzés. Kiénekelték a sajtot a szánkból, de meg is érdemeltük. Ilyenkor látszik, hogy nem vagyunk akkora csapat, hogy a dobogóra legyünk esélyesek. Talán még jókor jött a pofon. 30 gólt kaptunk , ami az erősségünk volt, a védekezés az ma nagyon nem ment. Akart a csapat, de sokat hibázott. Bejött egy ilyen botlás, de megyünk tovább az utunkon.”

Ratko Djurkovic, az Orosháza vezetőedzője: „Gratulálok az ellenfélnek. Ma este mi nagy szívvel és tudással játszottunk Az FTC nyerni jött, jobb csapat is a nevek alapján, ráadásul három játékosunk hiányzott is. A többiek azonban 200 százalékot nyújtottak.”

Jövő szerdán a Magyar Kupában Szegedre látogatunk, majd szombaton a Balatonfüredet fogadjuk az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.