2019. március 30.
Elfogytunk a végére Gyöngyösön
Sok sérüléssel és betegséggel sújtott csapatunk hatgólos vereséget szenvedett Gyöngyösön.

Férfi kézilabda NB I, 21. forduló:
Gyöngyös-Ferencváros 26-20 (14-13)
gólszerzőink:
Ancsin 6, Andjelic 4, Orjonikidze 4, Pordán 2, Pálos, Imre, Debreczeni, Kovacsics

Sérülés miatt Bujdosó Bendi, Prainer Viktor és a születésnapos Bali Ricsi, betegség miatt pedig Holdosi Bence sem került a keretbe, de Rade Mijatovic is betegen utazott el a csapattal Gyöngyösre. Konkoly Csaba fiai ráadásul hazai pályán az idén csak három csapatot nem tudtak legyőzni (Szeged, Veszprém, Balatonfüred), és fűtötte őket a visszavágás vágya is, hiszen az ősszel az Elek Gyula Arénában szenvedték el idei legnagyobb vereségüket, amikor 34-21-re nyertünk ellenük.

Az esélytelenebb nyugalmával kezdtük a mérkőzést, és az első perctől kezdve vezettünk, mindig egy volt az előnyünk. Nagyon bátran játszottunk, Marián Zernovic jól védett a kapuban, a védekezésünk működött, sokszor tanácstalanok voltak a nagy lövőkkel és mozgékony játékosokkal felálló gyöngyösiek a falunk előtt. Támadásban főleg Ancsin Gabi és Teimuraz Orjonikidze villogott nálunk.

A 20. percben vette át először a vezetést a Gyöngyös (8-7), de ezután is fej-fej mellett haladt a két csapat. Bozo Andjelic két gyors góljával aztán ismét nálunk volt az előny (11-12), de a hajrában kaptunk két kétperces kiállítást, a hazaiak pedig ezt ki is használták, és a szünetben 14-13-as gyöngyösi vezetést mutatott az eredményjelző a zsúfolásig megtelt, kiváló hangulatú csarnokban.

Az első félidő végén Imre Bencére Uros Vilovski ráesett, a 16 éves szélsőt bordasérülés miatt le kellett cserélni.

A második játékrészt kettős emberhátrányban kezdtük, el is ment a mérkőzés során először kettő góllal a hazai csapat (15-13), sőt, a széleken rendre megvertek bennünket, három is volt már közte. (19-16) Tartalékosan, rövidebb kispaddal is küzdöttünk, feljöttünk ismét egyre (20-19), de ahogy fáradtunk, egyre több hibát követtünk el, ráadásul 12 perccel a vége előtt bokasérülést szenvedett legeredményesebb játékosunk, Ancsin Gabi, aki bár visszaállt, de már messze nem volt százszázalékos. A hajrában egy gyöngyösi belépő után Teimuraz Orjonikidzét is elveszítettük, a hazaiak pedig bedaráltak bennünket.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: “Gratulálok a Gyöngyösnek, nehéz meccsre számítottunk. Az első félidőben jól ment a játék, aztán jött egy-két érthetetlen játékvezetői ítélet, ott megfordult a mérkőzés, és csak futottunk az eredmény után. Az akarás átment nyögésbe, egy-két játékosomról ma is kiderült, hogy edzésmenő, és ha tét van, akkor nem tudjuk használni.”

Konkoly Csaba, a Gyöngyös vezetőedzője: “Egyenlő erők küzdelmére számítottunk, és azt is kaptuk. A Ferencvárosnál ugyanúgy egészéges elegyet alkotnak a tapasztalt és a fiatal játékosok. A Fradi az ősszel nagyon elkalapált bennünket, ezért fűtött a visszavágás bennünket. Most a fiúk szinte százszázalékosan végrehajtották, amit megbeszéltünk. A kapott gólok száma mutatja, hogy milyen feszes volt a védekezésünk. Ez volt a tavaszi szezon egyik legfontosabb meccse számunkra.”

Egy rövidebb szünet következik most a bajnokságban, április 20-án a Dabas látjuk vendégül az Elek Gyula Arénában.

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.