2020. január 22.
Elfogytunk az Eb végére
A magyar férfi kézilabda-válogatott sima vereséget szenvedett utolsó Eb-középdöntős meccsén Portugáliától.

Elképesztően komoly csata várt csapatunkra, amely kedden még 20.30-kor játszott Svédországgal, másnap pedig 16.00-kor Portugália következett. Az EHF szabályzata szerint legalább 18 órának kell eltelnie két egymást követő mérkőzés kezdési időpontja között, ebbe még épphogy belefértünk a 19 óra 30 perccel. A portugálok ennél jóval többet pihenhettek, pontosan 24 órát.

Akárcsak a svédek ellen, ezúttal is 4-4-ig jók voltunk, ekkor jött egy ötperces gólcsend a részünkről, a portugálok pedig 6-4-re, majd 7-5-re is elmentek, de a hajrában három is volt a két csapat között (15-12), a szünetben pedig 16-14-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőben is hiányzott belőlünk a frissesség, gyorsan négyet tettek a két csapat közé a portugálok. (19-15) Próbáltunk közelebb férkőzni, kettőre sikerült is feljönni, de az utolsó negyed órára fordulva Portugália csinált egy 4-0-t, és mindjárt hat lett közte. (26-20)

Innen már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyernek a portugálok, akik végül 34-26-os győzelmet arattak. A mieink így nem játszhatnak az olimpiai selejtezőtornáért.

A ferencvárosi Nagy Bence 15 percet kapott a második félidő végén, ezalatt egy gólt szerzett.

(fotó: MKSZ)

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.