Elvéreztünk a BL-tempóban Szegeden
Idei utolsó mérkőzésén sima vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló:
MOL-Pick Szeged – FTC-HungaroControl 38-25 (23-12)
gólszerzőink: Nagy 7, Andjelic 5, Prainer 3, Bognár 3, Burony 2, Debreczeni 2, Merkovszki, Bohács, Kovacsics

A sérült Schäffer Zsolt, Holdosi Bence és Kiss Bence, valamint az ifi válogatottban szereplő Imre Bence nélkül utaztunk idei utolsó bajnokinkra Szegedre. Az első percben még vezettünk Nagy Bence góljával, ám csupán a kilencedik percig, 4-3-ig tudtuk tartani a Bajnokok Ligája-meccs hiányában pihenten pályára lépő Szegedet. Ekkor egy 12-2-es szériát produkáltak a hazaiak, ehhez a  BL-tempóhoz pedig képtelenek voltunk felnőni.

Sajnos macska-egér játék folyt a pályán, Horváth Attila hiába próbálkozott forgatni a csapatot, például az első félidőben mind a három kapusunk pályára lépett, de ez egy olyan nap volt, amikor nekünk semmi nem sikerült, az ellenfélnek pedig minden összejött: 14 gól is volt a két együttes között (23-9), a szünetben pedig 23-12-re vezetett a Szeged.

A második játékrészben csak az volt a kérdés, hogy mennyit tesz a két csapat közé a mérkőzést abszolút nem félvállról vevő Szeged, de szerencsére nem estünk össze, és végül egy 13 gólos vereséggel „megúsztuk” idei utolsó bajnokinkat.

A találkozó három pozitívuma: egyrészt senki nem sérült meg, másrészt volt tartása együttesünknek, harmadrészt pedig tizenéves fiataljaink közül Prainer Viktor, Burony Bence, Bognár Alex és Merkovszki Pál is a mérkőzés nagy részében a pályán volt, sőt, mindannyian gólokat is lőttek.

Horváth Attila, az FTC-HungaroControl vezetőedzője: „Gratulálok a Szegednek. Tudtuk, hogy nem győzni jövünk ide, mert nagyon nagy a különbség a két csapat között. Arra számítottunk, amit kaptunk. Büszkék lehetünk magunkra az egész éves teljesítmény alapján, nagyon jó a kémia a játékosok, köztem és a vezetők között. Büszke vagyok a Ferencvárosra ezután az ősz után.”

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Nagy különbséget tudtunk kiharcolni az első félidőben, és utána nyugodtan játszhattunk. Jól teljesítettünk ebben a szezonban."

Csapatunk most elmegy egy kis pihenőre, majd januárban kezdi meg a téli alapozást, a bajnokság pedig február elsején, a Komló elleni idegenbeli meccsel folytatódik.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.