2020. november 11.
Emelt fővel távozhatunk Veszprémből
Kiváló mérkőzésen csupán négygólos vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk Veszprémben.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló:
Telekom Veszprém-Ferencváros 29-25 (15-15)
gólszerzőink: Schäffer 5, Andjelic 4, Nagy 4, Bujdosó 3, Kovacsics 3, Bognár 2, Füzi, Győri, Imre, Pordán

Két százszázalékos csapat csapott össze szerdán Veszprémben, zárt kapuk mögött. A több mint ötezres, impozáns Veszprém Arénában nézők nélkül rendkívül szürreális volt mérkőzést játszani, a körülményekhez pedig mondhatjuk talán, hogy a mieinknek sikerült jobban alkalmazkodni az első félidőben.

Horváth Attila vezetőedző úgy küldte pályára csapatát, hogy a karanténidőszak után próbáljunk meg visszarázódni a játékba, gyorsuljunk fel, szerezzünk meccsrutint, ez a felszabadultság pedig az első játékrészben egy rendkívül bátor játékot hozott a részünkről. Védekezésben egész jól sikerült tartanunk a néhol két fejjel is magasabb és 15-20 kilóval is nehezebb veszprémi világklasszisokat.

Marián Zernovic kiválóan védett a kapuban, gyors ellentámadásainkkal és váratlan megmozdulásainkkal többször zavarba hoztuk a hazaiakat – három góllal is vezettünk (8-11 és 9-12), a szünetben pedig 15-15-öt mutatott az eredményjelző.

A második játékrészt is nagyon jól kezdtük, Zernovic bravúrt bravúrra halmozott, ám 19-19 után egy 5-1-es sorozatot produkált a Veszprém, majd 26-21-re is elment. A kapuban Cupara megbabonázta Nagy Bencét, aki a második félidőben hiába próbálkozott mindennel, a hazaiak kapusa rendre fogta a lövéseit, eközben mi nem bírtunk az összesen 16 góllal záró Dejan Manaskovval. Ennek ellenére a hajrában sikerült háromra feljönnünk (26-23 és 28-25), végül pedig négygólos veszprémi győzelem született.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a Veszprémnek és a csapatomnak is. Egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, az esélytelenek nyugalmával léphettünk pályára. Próbáltuk gyakorolni, hogy hosszú távon mit szeretnénk játszani. A második félidőben volt egy holtpontunk, ott átvette a vezetést a Veszprém, és tudta tartani az előnyt. Jó volt a védekezésünk, örülök neki, hogy méltó ellenfelei voltunk a Veszprémnek.”

David Davis, a Veszprém vezetőedzője: „Mindig nagyon nehéz a válogatott szünet után játszani. A Ferencváros szép kézilabdát játszik, nehéz ellenük, az előző szezonban is megszenvedtünk velük. Az eső félidőben nem játszottunk jól, a második félidőben viszont jó munkát végeztünk.”

A Ferencváros legközelebb várhatóan jövő szerdán, hazai pályán a Csurgó ellen folytatja szereplését a bajnokságban.

Kövess bennünket Instagramon is:

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.