2024. október 26.
„Erőltettük a gyors játékot, mint minden meccsen”
Magabiztosan nyertünk az Eger ellen az Elek Gyula Arénában, Pásztor István és Füzi Dániel értékelt.

Mint arról beszámoltunk, férfi kézilabdacsapatunk szombat délután tizenkét góllal legyőzte az Eger együttesét a Népligetben, ezzel zsinórban ötödik sikerét aratta. A mérkőzést követő sajtótájékoztatón először Pásztor István értékelt, és elmondta, mire készültünk a legtöbbet a vendégek játékából.

– Egész héten arra készültünk, hogy az Egernek piszok erős a beállójátéka, örülök, hogy ezt elég jól megoldottuk. Mint minden meccsen, ezúttal is erőltettük a gyors játékot, a második félidőre sikerült növelnünk a mérkőzés első felében elmaradt faultszámot, és nagyon sok labdát is szereztünk. Jó volt az is, hogy a fiatalok játékosok, illetve, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, ezen a meccsen bizonyítottak. Aminek igazán örülök, hogy a védekezésük színvonala már jó ideje ott van, ahol szeretnénk, ilyen hosszú időszakban ez még nem valósult meg, amióta itt vagyok.

A sajtótájékoztató másik ferencvárosi résztvevője az ötgólos Füzi Dániel volt, aki 2020-ban éppen az Egertől szerződött a Népligetbe.

– Öröm volt ma a pályán lenni, mindent, amit a Pista (Pásztor István – a szerk.) kért tőlünk, igyekeztünk betartani, úgy gondolom, hellyel közzel sikerült is. De természetesen van még hova fejlődni, és fogunk is!

Az újabb siker után, amellyel már a tabella harmadik helyén állunk, jövő szombaton hosszú út és kőkemény feladat vár a fiúkra, a Szegedet is legyőző Csurgó otthonába látogatnak, hazai pályán pedig legközelebb három hét múlva, november 16-án lépnek pályára az idény eddigi meglepetéscsapata, a Győr ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. forduló

FTC-Green Collect – Eger 43-31 (22-16)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. október 26., 16 óra
Játékvezetők: Paska Dániel, Vastag Sámuel
Gólszerzők: Bujdosó 10 (1), Karai 6, Nagy 6, Füzi 5, Kovacsics 4, Lékai 3 (1), Csörgő 3, Debreczeni 2, Prainer 1, Juhász 1, Ancsin 1, Ónodi-Jánoskúti 1, ill. Maracskó 8, Yadegari 6, Tóvizi 6, Zennadi 4, Tóth 3, Czabula 1, Szöllősi 1, Lezák 1, Bőti 1.

Cikkajánló

Szerdán startol az U21-es világbajnokság

A junior férfi kéziválogatott Brazília ellen kezd Plockban, együttesünkből Juhász Ádám a keret tagja.

Nemzetközi meccsek várnak a nyáron férfi kéziseinkre

Férfi kézilabdacsapatunk augusztusban a szlovák bajnokkal is megmérkőzik a 2025/26-os évad előtt.

Rutinos átlövővel erősítenek férfi kéziseink

A nyáron Koller Tamás érkezik az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatába.

"Ez annyira megkapó, elérzékenyül tőle az ember"

Férfi kézilabdázóink különleges edzésen vettek részt, igazi példaképekkel - VIDEÓ!

Pásztor István: „Ez a bronz a legmagasabb polcon van!”

Férfi kézilabdacsapatunk tizennégy év után lett bronzérmes; vezetőedzőnk szezonértékelője következik.

Számokban is kiemelkedő volt férfi kéziseink szezonja

Az évad végén már nem is a harmadik hely volt az igazi kérdés, hanem az, hogy lesz-e lehetőség csodát tenni.

Mikita: „A csapat sok mindenen átsegített minket”

Hat szezon után, történelmi bronzéremmel a nyakában távozik férfi kézilabdázóink átlövője, Jakub Mikita.

„A kis csapatunknak csak magyarral ez a csúcseredmény”

Férfi kéziseink győztes szezonzárója után Pásztor István most beengedte a kamerát az öltözőbe - VIDEÓ

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin