Mint arról beszámoltunk, az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata a második félidőben háromgólos hátrányból fordítva, 37-35-ös győzelmével végül mindkét pontot elhozta a PLER-Budapest otthonából. A találkozó után egyik nyerőemberünket, a hat találatig jutó Győri Mátyást kérdeztük.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. forduló
PLER-Budapest – FTC-Green Collect 35-37 (17-19)
Helyszín: BUD Aréna
Időpont: 2024. november 22., 18 óra
Játékvezetők: Nagy Ferenc, Túróczy József
Gólszerzők: Sunajko S. 9, Kemény 8, Fekete Á. 6, Sztraka 3, Várszegi 3, Kavin 2, Szkokán 2, Pordán 1, Sunajko F. 1, ill. Győri M. 6, Karai 5, Lékai 5, Debreczeni 4, Füzi 4, Csörgő 3, Kovacsics 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Nagy B. 2, Bujdosó 1, Juhász Á. 1
Pásztor István: – Nehéz mérkőzésre számítottam, pláne, amikor kiderült, hogy a góllövőlista éllovasa ma nem lép pályára, mert a PLER szerintem sokkal gyorsabb, modernebb és jobb játékot játszik nélküle, ezért nagyon féltem a meccstől. Fura azt mondani harmincöt kapott gólnál, hogy a védekezéssel nyertük meg, de a második félidőben csak egy védésünk volt, és a nyitott védekezéssel mindkét játékrész végén a magunk javára fordítottuk az eredményt.
Prainer Viktor: – Az első félidőben mindkét csapat nagy tempót diktált, sok lerohanással. A másodikban ez kicsit visszaesett, viszont nekünk feszesebb lett a védekezésünk. Úgy érzem, a nyitott védekezéssel kicsit meg tudtuk zavarni az ellenfelet.
Férfi kézilabdacsapatunk remek formában várja szerda este a BL-ben edződő Szegedet az őszi szezonzárón.
Férfi kézilabdacsapatunk már az első félidőben eldöntötte a Szigetszentmiklós elleni bajnokit.
Férfi kézilabdacsapatunk az újonc Szigetszentmiklóssal találkozik szombat este.
Férfi kézilabdacsapatunk óriási csatában, a Karlskrona elleni győzelemmel búcsúzott az Európa-ligától.
A magyar férfi kézilabda-válogatott a januári Európa-bajnokságra készül.
Férfi kézilabdacsapatunk biztos csoportharmadikként játszik kedd este a svéd Karlskrona otthonában.
Férfi kézicsapatunk parádés második félidővel tartotta itthon a két pontot az eddig 100%-os Tatabánya ellen.
Férfi kéziseink továbbra is több hiányzóval, de motiváltan várják szombaton az NB I-ben hibátlan Tatabányát.