2019. augusztus 9.
Ezüstöt jelentő döntetlen a Balatonfüred ellen
Az FTC-HungaroControl döntetlent játszott a Balatonfüreddel, így a 2. helyen végzett a Konkoly Károly Tornán.

Konkoly Károly Torna, 3. forduló:
FTC-HungaroControl – Balatonfüred 26-26 (14-15)
gólszerzőink: Schäffer 5, Nagy 4, Andjelic 3, Debreczeni 3, Bujdosó 3, Pordán 2, Imre, Mikita, Zernovic, Bohács, Kovacsics, Ivanovic

Mindkét csapat legyőzte három góllal az első nap a romániai Nagybányát, így a tornagyőzelem volt a tét a péntek esti találkozón. Remekül kezdtünk, három góllal elmentünk (3-0), ám a tavaly a bajnokság negyedik helyén végzett fürediek gyorsan egyenlítettek, majd a vezetést is átvették (5-6), sőt, háromgólos előnyt is sikerült kiharcolniuk. (8-11)

Pedig védekezésben nem mozogtunk rosszul, Marián Zernovic ismét kiválóan védett, de támadásban pontatlanabbak lettünk. Az elején Nagy Bence termelte a gólokat, majd a csereként beállt Schäffer Zsolt kapta a hátára a csapatot, és szórt junior válogatott jobbátlövőnk röpke negyed óra alatt ötöt. Főleg az ő vezetésével sikerült kiegyenlítenünk (13-13), de a szünetre így is egygólos balatonfüredi előnyt mutatott az eredményjelző. (14-15)

A második játékrész Zernovic egészpályás góljával indult, majd ismét a füredieknél volt a kétgólos előny. Debreczeni és Bujdosó pillanatai következtek, és újra sikerült átvennünk a vezetést. (20-19) Hibáinkat kegyetlenül megbüntette a Balatonfüred, és tíz perccel a vége előtt kettővel újra a vendégek vezettek. (20-22)

Hogy a fordulatok ne érjenek véget, Andjelic és Pordán villanásaival, valamint Zernovic újabb bravúrjaival egy 3-0-s sorozatot produkáltunk, hét perccel a vége előtt egy volt ide. (23-22) Csoknyai István időt is kért.

Alig több mint kettő perc volt hátra, amikor 26-26-nál kiállították Schuch Timuzsint, így gyakorlatilag emberhátrányban fejeztük be a meccset. Gólt azonban egyik csapat sem tudott már szerezni, és mivel a több lőtt találat számított pontegyenlőség esetén, így a Balatonfüred nyerte a tornát az FTC-HungaroControl és a Nagybánya előtt.

Nekünk is jutott azonban elismerés, hiszen a legjobb játékosnak Bozo Andjelicet, a legjobb kapusnak pedig Marián Zernovicot választották. A díjakat dr. Kontra Miklós, Konkoly Károly egykori csapattársa adta át.

Kövess bennünket Instagramon is:

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.

Pásztor István: A jövő hét lesz kulcsfontosságú!

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője a Szeged és a Veszprém elleni célokról beszélt.