2023. január 7.
Ezúttal a szlovénok bírták jobban a második félidőt
A szlovénok elleni dupla edzőmeccs „visszavágóján” háromgólos vereséget szenvedett a férfi kéziválogatott.

Két nappal a Ljutomerben rendezett, a hajrában megnyert edzőmérkőzés után szombat délután Nagykanizsán találkozott a szlovénokkal a svéd-lengyel közös rendezésű világbajnokságra készülő, három Ferencváros-játékost is a soraiban tudó férfi kézilabda-válogatott.

A vb előtti párharc „visszavágóját” a vadonatúj Kanizsa Arénában rendezték, ahova két kulcsembere, Dean Bombac és Borut Mackovsek nélkül érkezett riválisunk. A találkozó azért is volt különleges, mert 150. válogatottságát ünnepelte irányítónk, Lékai Máté, a kedzés előtt külön köszöntette őt a Magyar Kézilabda Szövetség ebből az alkalomból.

Lékai egyébként a kinti mérkőzéshez hasonlóan ismét kezdett, azonban az 5. percben egy ütközést követően fájdalmas arccal bicegett le a pályáról, kicsit fellélegezhettünk, amikor újabb öt perc elteltével visszatért, és az ő hétméteresével egyenlítettünk (4-4).

Mindezt további három válasz nélkül maradt magyar gól, majd szlovén időkérés követte, és a második negyedórában a két szélen két Fradi-játékos, Bujdosó Bendegúz és Kovacsics Péter játszott. Támadásban nemigen kaptak labdát, Kovacsics azonban így is a félidő talán legszebb gólját lőtte, a levegőben repülve értékesítette Mikler Roland indítását. Ez sem volt elég azonban ahhoz, hogy megtartsuk az előnyünket, döntetlennel mentek pihenni a csapatok (13-13).

A folytatásra remekül jöttünk ki, 4-1-es rohanással kezdtük a játékrészt, az utána látottakkal viszont nem lehettünk igazán elégedettek, a szlovénok élesebbnek tűntek, és ez oda vezetett, hogy az utolsó tíz percet ők kezdték kétgólos előnyben (23-25).

A találkozó hajrájában próbáltunk kapaszkodni, Lékai eredményesen játszott támadásban, de nem tudtuk elkerülni a vereséget, 32-29-re nyert Szlovénia a világbajnokság előtti utolsó mérkőzésünkön.

Ahogyan a meccs után Chema Rodríguez szövetségi kapitány is elmondta, ezúttal nem működött jól a védekezésünk, ezen javítani kell, és öt nap múlva, csütörtökön jöhet a vb-rajt Kristanstadban a dél-koreaiak ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Magyarország – Szlovénia 29-32 (13-13)
Gólszerzők: Lékai 6, Rosta 6, Ancsin 5, Bánhidi 2, Bodó 2, Rodríguez Alvarez 2, Bóka 1, Hanusz 1, Kovacsics 1, Leimeter 1, Ligetvári 1, Szita 1, ill. Dolenec 4, Ovnicek 4, Slatinek Jovicic 4, Vlah 4, Cehte 3, Kavcic 3, Makuc 3, Blagotinsek 2, Horzen 2, Janz 1, Kodrin 1, Zabic 1

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.