2020. január 21.
Ezúttal elmaradt a bravúr
A magyar férfi kézilabda-válogatott kikapott a házigazda Svédországtól az Európa-bajnokságon.

Kiválóan kezdtük a mérkőzést, 4-2-re vezettünk, ám egy tízperces magyar gólcsend követte a remek rajtot. Szerencsénkre Mikler Roland megbabonázta a svédeket, és fantasztikusan védett, így a gyengébb támadójátékunk ellenére sem tudtak ellépni a hazaiak. A szünetben 10-9 volt Svédországnak.

A második játékrészre ezúttal nem jött olyan mértékű fejlődés a magyar válogatottnál, mint korábban, sőt, rengeteg labdát adtunk el, és nem találtuk a svéd védelem ellenszerét. Mikleren kívül ezúttal nem nyújtott senki kiemelkedő teljesítményt, és a hajrában a hazaiak egyre többet tettek a két csapat közé. A 48. percben még 18-18 volt az állás, innentől azonban nem tudtunk gólt lőni, nem úgy a svédek, akik hatot is berámoltak a kapunkba, és végül 24-18-ra nyertek.

Ezúttal a ferencvárosi Nagy Bence sem tudott hozzátenni a játékhoz, átlövőnk egy gólt szerzett.

A mieink nem pihenhetnek sokat, hiszen szerdán, 16.00-kor, a középdöntő utolsó fordulójában Portugáliával játszanak. A svédektől elszenvedett vereség ellenére még meglehet az olimpiai selejtezős torna, vagy akár az elődöntő is, de ehhez nem szabad kikapni a portugáloktól.

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.

Előnyt kell szereznünk a visszavágóra!

Férfi kéziseink a Tatran Presovot fogadják szombaton, a Veszprémben visszatérő Csörgő Kristófot kérdeztük.

Januári riválisunkkal is találkozunk az Eb-selejtezőben

Megvan a három együttes, amellyel megküzdhet a férfi kéziválogatott a 2026-os Eb-kvalifikációért.

Mindenkire szükség lesz szombaton a Presov ellen!

Férfi kéziseink célja, hogy minél nagyon előnyt szerezzenek az Európa-kupa negyeddöntő szombati odavágóján.