Szenzációs bravúr: ismét megvertük a Tatabányát!
Ötgólos hátrányból felállva férfi kézilabdacsapatunk ismét legyőzte a bronzérmes Tatabányát!

Férfi kézilabda NB I, 17. forduló:
Ferencváros – Grundfos Tatabánya 29-24 (10-14)
gólszerzőink: Füzi 5, Ónodi-Jánoskúti 5, Imre 4, Bognár 3, Nagy 3, Bujdosó 3, Kovacsics 3, Pordán 2, Andjelic

Nagyon nem kezdtük jól a mérkőzést, a vendégek 3-0-ra elmentek. Messze nem tudtuk azt a felszabadult játékot nyújtani, mint a Szeged elleni legutóbbi két bajnokin. Védekezésünk nem működött rosszul, de védéseink nem nagyon voltak, támadásban pedig meglátszott, hogy fiatal a csapatunk, amely a rutinos tatabányai védőfal előtt tanácstalanul mozgott.

A vendégek az elején megszerzett előnyüket szinte végig tartani tudták az első félidőben. Amikor feljöhettünk volna egyre, akkor vagy Bartucz védett vagy egyszerűen belehibáztunk. Csak a jobb oldalunk volt aktív, Bujdosó Bendegúz és Ónodi-Jánoskúti Máté összesen hat gólt dobott, a csapat pedig az első játékrészben csupán tízet, így nem csoda, hogy a Tatabánya néggyel vezetett a szünetben. (10-14)

A második félidőre mintha egy másik csapat jött volna ki. Igaz, hogy tatabányai góllal kezdődött a játékrész, ekkor már öt volt a vendégek előnye, de ezt követően támadásban Bognár Alex irányításával, Imre Bence góljaival, védekezésben pedig a Schuch Timuzsin, Turák Félix kettő vezetésével nemcsak, hogy ledolgoztuk a hátrányunkat, hanem fordítottunk is. Sőt, már kínaiztunk is (a szokásos Nagy Bence-Kovacsics Péter figura). Húsz perccel a vége előtt már 19-16 volt az eredmény ide, ekkorra Matics Vladan mindhárom idejét kikérte már.

Sikerült ezt a három-négygólos előnyt állandósítani, főleg a minden helyzetét gólra váltó Füzi Dánielnek és a néhány bravúrt bemutató Győri Kristófnak is köszönhetően. Az utolsó öt percre ötgólos előnnyel mentünk bele, és bár a vendégek próbáltak zárkózni, de Horváth Attila időkérése után végül a hajrát magabiztosan hoztuk le, és arattunk ötgólos győzelmet, zsinórban negyedszer megverve a Tatabányát.

Nincs megállás, egy pihenőnappal, edzés nélkül szerdán talán még nehezebb feladat ígérkezik, hiszen Balatonfüredre látogatunk, majd szombaton Csurgón vendégeskedünk.

Kövess bennünket Instagramon is:

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.

Pásztor István: A jövő hét lesz kulcsfontosságú!

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője a Szeged és a Veszprém elleni célokról beszélt.