2022. február 12.
Látványos, gólzáporos győzelemmel folytattuk
Férfi kézilabdacsapatunkat a Kecskemét sem tudta megállítani, amelynek 46 gólt dobtunk!

Férfi kézilabda NB I, 14. forduló:
Ferencváros-Kecskemét 46-31 (23-17)
gólszerzők:
Imre 8, Bujdosó 7, Bognár 6, Nagy 4, Prainer 4, Füzi 3, Debreczeni 3, Bohács 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Kovacsics 2, Turák, Tóth, Zernovic, Győri

Együttesünk a betegséggel küzdő Bozo Andjelic és Pordán Bálint nélkül, de a bokasérüléséből már felépült Nagy Bencével a soraiban fogadta a Kecskemétet. Pontosabban Bence elővigyázatosságból csak a kispadon kezdett, és bár nem indult jól számunkra a mérkőzés (0-3 oda), de gyorsan felálltunk, és főleg Bujdosó Bendegúz góljaival fordítani tudtunk. (6-5)

Prainer Viktor is kiválóan helyettesítette Nagy Bencét, a tőle megszokott bátor betörésekkel és életerős lövésekkel háromszor is mattolta az első 20 percben a Kecskemétet, Bognár Alex is jól és gólerősen mozgatta a csapatot. Támadásban rengeteg hibára kényszerítettük a kecskemétieket, gyors lerohanásainkkal folyamatosan húztunk el tőlük, hét is volt a két csapat között. (19-12)

Az első félidőben hét gólig jutott Bujdosó Bendegúz, a második játékrészben a helyére Imre Bence állt be, aki két gyors góllal nyitott, mi pedig egy 6-1-es sorozattal 29-18-ra elhúztunk, gyakorlatilag eldöntve ezzel az összecsapást. Ezt követően nagy adok-kapok alakult ki, a nézők nyílt sisakos, rengeteg gólt hozó mérkőzést láthattak. Már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség: végül 15 góllal nyertünk, és ezzel megerősítettük negyedik helyünket a tabellán.

A következő fordulóban, jövő szombaton a Telekom Veszprém otthonában lépünk pályára.

Kövess bennünket Instagramon is:

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.