2022. február 4.
Gólgazdag győzelemmel nyitottunk
Férfi kézilabdacsapatunk a 11 gólos Bujdosó Bendi vezérletével magabiztos győzelemmel kezdte a 2022-es évet.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló:
Ferencváros – Fejér-B.Á.L. Veszprém 40-31 (20-16)
gólszerzőink:
Bujdosó 11, Nagy 7, Füzi 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Andjelic 4, Kovacsics 4, Mikita 3, Prainer 3

Az elmúlt időszakban betegséggel küzdött, így több edzést is kihagyott Nagy Bence és Ónodi-Jánoskúti Máté, nem csoda, hogy egyik átlövőnk sem kezdett. Ám a helyükre beugró Prainer Viktor és Jakub Mikita is gólokkal hálálta meg a bizalmat, és Bujdosó Bendegúz is három gyors találattal nyitott, így az első negyed óra végén 9-7-re vezettünk, majd a 20. percben, 13-10-es állásnál jött az első veszprémi időkérés. Az időközben beállt Oncsa és Nagy góljaival 17-12-re elhúztunk, rendezetlen védelem ellen viszont nagyon sok gólt kaptunk, de a szünetben így is 20-16-ra vezettünk, miután támadásban szebbnél szebb gólokat lőttünk.

A második játékrész is nagy rohanással indult, szinte minden támadásból gól esett, ebből pedig nem mi jöttünk ki jól, tíz perc alatt 26-26 lett az állás. Horváth Attila időt kért, ami annyira jól sikerült, hogy az újrakezdés után egy 4-0-s szériát produkáltunk. Két válogatott játékosunk, Bujdosó Bendegúz és Nagy Bence külön gólpárbajt vívott, szinte nem tudtak hibázni, tíz perccel a lefújás előtt ez a párbaj véget ért, mivel Nagy Bence megsérült, és le kellett hozni a pályáról. Diagnózis későbbre várható.

A hajrában már hitehagyott lett a Veszprém, héttel is vezettünk (37-30), végül pedig kilencgólos győzelmet (40-31) arattunk, a 11 gólig jutó Bujdosó Bendegúz vezérletével. Ezzel a sikerrel megerősítettük negyedik helyünket a tabellán.

Következő mérkőzésünket jövő szerdán, 18.00-kor hazai pályán a Magyar Kupában játsszuk a Balatonfüred ellen, majd szombaton, 18.00-kor a Kecskemétet fogadjuk a bajnokságban.

Kövess benünket Instagramon is:

Cikkajánló

Bujdosó Bendegúzéknál varázstobozból nő a karácsonyfa

Férfi kézilabdacsapatunkat lassan egy évtizede erősítő szélsőnk mesélt az ünnepi szokásaikról.

Győri Kristóf juniorkora után volt újra a válogatottnál

Három játékosunk volt ott a férfi kéziválogatott decemberi összetartásán; közülük kapusunkat kérdeztük.

Nem tudtunk meglepetést okozni az évzárón

A második félidőben kapaszkodtunk, de elvitte a Szeged a két pontot a férfi kézilabda-bajnokin.

Az ősz legjobb játékára lesz szükség szerdán

Férfi kézilabdacsapatunk remek formában várja szerda este a BL-ben edződő Szegedet az őszi szezonzárón.

Meggyőző játék, sima győzelem a bajnokságban

Férfi kézilabdacsapatunk már az első félidőben eldöntötte a Szigetszentmiklós elleni bajnokit.

Nem kérdés, a két pont a cél az idegenbeli évzárón!

Férfi kézilabdacsapatunk az újonc Szigetszentmiklóssal találkozik szombat este.

Utolsó pillanatos góllal győztünk Svédországban

Férfi kézilabdacsapatunk óriási csatában, a Karlskrona elleni győzelemmel búcsúzott az Európa-ligától.

Öt játékosunk került be a férfi válogatott bő keretébe

A magyar férfi kézilabda-válogatott a januári Európa-bajnokságra készül.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin