2024. január 12.
Fölényesen nyertünk a Füred ellen
Férfi kéziseink a második januári edzőmeccsükön is magabiztosan győztek, ezúttal a Balatonfüred ellen.

A téli felkészülés második hetét is edzőmérkőzéssel zárta az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A Dabas elleni múlt pénteki siker után ezúttal közvetlen riválisaink egyikét, a Balatonfüredet fogadtuk az Elek Gyula Arénában. Többen hiányoztak a keretből válogatott szereplés, illetve sérülések miatt, így utánpótlás-játékosaink közül a múlt héten remekük debütált Kovács Boldizsár és a ciprusiak elleni Európa-kupa párharc során bemutatkozó Balogh Ádám és Pető Ábel kapott lehetőséget.

Nem kezdtük jól a találkozót, a helyzeteink megvoltak, de többször is ziccerben rontottunk, így tíz perc után megérdemelten vezettek a vendégek (3-5). Nem kellett azonban sok idő, hogy magunkra találjunk, így az első negyedóra után már nálunk volt az előny (8-7). Borbély Ádám remekül védett, ezzel stabilitást adott az egész csapatnak, fokozatosan növeltük a különbséget, a félidőben már öttel vezettünk (17-12).

A szünet után is irányítottuk a játékot, aki pályára lépett, egytől egyig hozzá tudott tenni. A 47. percben Pásztor István kilencgólos előnyben már úgy kérhetett időt, hogy gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés (29-20). A hajrában még három gólt közétettünk, így fölényes, 36-24-es győzelmet arattunk. Ráadásul fiatal játékosainknak is jól sikerült a beugrás: Kovács Boldizsár három, Pető Ábel egy gólt szerzett, Balogh Ádám pedig többek között hétméterest hárított.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-Green Collect – Balatonfüredi KSE 36-24 (17-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. január 12., 16 óra
A Ferencváros gólszerzői: Bujdosó 7, Bognár 5, Nagy B. 5, Balogh 4, Füzi 3, Kovács B. 3, Mikita 3, Debreczeni 2, Prainer 2, Kovacsics 1, Pető 1

Pásztor István: – Ugyanúgy, mint az első felkészülési mérkőzésünkön, a védekezésre koncentráltunk, illetve a kapussal való jó összhangra. A hatosfal és a nyitott védekezés is egész jól sikerült, látszik az a két hét, amit az idén dolgoztunk, ez a január legfontosabb feladata. Most úgy érzem, jó úton járunk, remélem, ez így is marad.

Csörgő Kristóf tanulásban is a legjobbak között

Férfi kéziseink sérülésből lábadozó fiatal irányítója ismét elnyerte a Magyarország tehetsége elismerést.

A BL-csapatok után mi voltunk a leggólerősebbek

Férfi kéziseink nemcsak eredményesség tekintetében, hanem számokban is sikeres szezont zártak.

Négy kulcsjátékosunkkal hosszabbítottunk

Lékai Máté, Kovacsics Péter, Füzi Dániel és Borbély Ádám is hosszabbított. Kialakult férfi kéziseink kerete.

Évzáró banketten vettek részt kézilabdázóink

Jó hangulatban telt női és férfi kézilabdacsapatunk szezonzáró bankettje is.

Fradi-nevelésű játékosokkal erősödünk

Karai Miklós és Juhász Ádám is visszatér, nyártól felnőtt férfi kézilabdacsapatunk játékosai.

Válogatott játékos érkezik a jobbszélre

A több, mint 600 NB I-es gólnál tartó Tóth Ádámmal pótolja Imre Bencét férfi kézilabdacsapatunk.