Egészen szenzációs teljesítménnyel legyőzte férfi kéziladacsapatunk a Balatonfüredet.

Férfi kézilabda NB I, 24. forduló:
Ferencváros-Balatonfüred 37-32 (18-17)
gólszerzők:
Nagy 10, Kovacsics 6, Füzi 5, Bujdosó 5, Bognár 4, Ónodi-Jánoskúti 3, Pordán 2, Debreczeni, Mikita

Az idei szezonban már kétszer megvertük a Balatonfüredet, egyszer a bajnokságban idegenben, majd a Magyar Kupában hazai pályán kiejtettük őket. Fogadkoztak is a tabella harmadik helyén álló fürediek a mérkőzés előtt, hogy vissza szeretnének vágni a két vereségért.

Ennek megfelelően is kezdődött a találkozó, egy nyílt sisakos, rengeteg támadással tarkított összecsapást láthattak az Elek Gyula Arénába kilátogató nézők. A vendégek az elejétől kezdve vezettek, többször is elmentek kettővel, de rendre tudtunk egyenlíteni. Először a 17. percben volt nálunk az előny (10-9) a lüktető iramú találkozón, innentől pedig felváltva vezetett a két csapat.

A kiválóan védő, többek között két büntetőt is hárító Marián Zernovic, a csapatot remekül mozgató Bognár Alex, valamint a helyzeteit egyaránt jó százalékban értékesítő Kovacsics Petya és Füzi Dani vezérletével sikerült négy góllal is meglépnünk (18-14), ám az első félidő hajráját elkapkodtuk, a rutinos, válogatott játékosok sorát felvonultató fürediek pedig gyors három góllal a szünetre 18-17-re felzárkóztak.

A második játékrészt nagyon jól kezdtük, sikerült újra három gólra növelni az előnyünket, mindenki hozzátette a maga góljait, Bujdosó Bendi, Ónodi-Jánoskúti Máté, Bognár Alex és persze Nagy Bence is, de védekezésben is nagyot dolgozott Debreczeni Dávid, Jakub Mikita és Pordán Bálint, valamint Győri Kristóf is védett büntetőt is. Ennek a nagyszerű csapatmunkának köszönhetően bő tíz perccel a vége előtt el is mentünk 30-26-ra.

Időt kért a Balatonfüred, mire egy kivédekezett támadás után válaszul Kovacsics Petya bedobta az ötödik gólját, majd Zerco kivédett egy ziccert, így máris öt lett közte - ez volt az a pillanat, amikor ténylegesen karnyújtásnyira került az újabb bravúrgyőzelem. Vezettünk hattal is, és a végén csak annyi volt a kérdés, hogy mennyivel verjük meg a bronzérmes pozícióban álló Balatonfüredet. Győzelmünkkel még nem lehetetlen az európai kupaindulás elérése, bár a sorsunk már nem a mi kezünkben van - hiszen az idén a harmadik és a negyedik helyezett kvalifikálja magát az Európa-ligába, ahhoz pedig a Balatonfürednek buknia kellene egyet a hátralévő két mérkőzése közül (Eger otthon és Komló idegenben), hogy odaérjünk a negyedik pozícióba.

Idei utolsó előtti bajnokinkat, utolsó hazai mérkőzésünket jövő szombaton, 17.00-kor a Komlóval játsszuk.

A találkozó utáni sajtótájékoztató:

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.