Bedaráltuk a Gyöngyöst, győzelem a szezonzárón
Győzelemmel zárta az idényt férfi kézilabdacsapatunk.

Férfi kézilabda NB I, 26. (utolsó) forduló:
Ferencváros-Gyöngyös 28-24 (11-11)
gólszerzőink:
Bujdosó 5, Kovacsics 5, Nagy 5, Bognár 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Füzi 3, Pordán 2

A mérkőzés előtt elbúcsúztattuk a szezon végén távozó két stábtagunkat: Pozsonyi Zsolt erőnléti edzőt és Simon Ádám Kornél csapatorvost, valamint a játékosok közül a Csurgóra igazoló Schäffer Zsoltot és a visszavonuló, 155-szörös válogatott csapatkapitányunkat, Schuch Timuzsint.

A találkozóra nálunk a sérült Schäffer Zsolt és Bohács Sándor mellett a gyermeke születésére hazautazó Bozo Andjelicet sem neveztük.

Támadásban meglehetősen gyengén kezdtünk, kilenc perc alatt csupán egy gólt dobtunk, nem csoda, hogy a gyöngyösiek el is húztak 4-1-re. Horváth Attila 5-2-nél időt kért, fel is jöttünk 6-5-re, de a sorozatos kiállítások miatt is ismét el tudott lépni tőlünk a Gyöngyös, a 21. percben már négy gól volt a vendégek előnye. (5-9)

A hajrára azonban magunkra találtunk, és főleg Marián Zernovic védéseinek is köszönhetően ki tudtunk egyenlíteni a szünetre. (11-11)

A második játékrészre kiválóan jöttünk ki, sokkal kevesebb technikai hibát vétettünk, jöttek is sorra a gólok, a 38. percben már hárommal vezettünk. (16-13)

A gyöngyösiek zárkóztak, de 21-20 után, öt perccel a vége előtt egy 5-1-es rohammal 26-21-re elhúztunk, és ez döntőnek bizonyult. Ezt az előnyt már nem adtuk ki a kezünkből, és végül magabiztos győzelemmel zártuk a bajnoki idényt.

Kövess bennünket Instagramon is:

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.