2022. január 28.
Magabiztos győzelemmel hangoltunk
A Komló sima legyőzésével hangolt férfi kézicsapatunk a jövő heti bajnoki rajtra.

Sok hiányzóval fogadtuk a Komlót, hiszen különböző okokból kifolyólag nem léphetett pályára Nagy Bence, Bohács Sándor, Ónodi-Jánoskúti Máté és Bozo Andjelic sem. Visszatért viszont az Eb-ről Marián Zernovic és Jakub Mikita is.

Kiválóan kezdtük a mérkőzést, jó védekezésünkből sorra lőttük a gyors gólokat, főleg Kovacsics Petya, Bujdosó Bendegúz és Debreczeni Dávid révén, míg a kapuban Győri Kristóf remekül védett. Elhúztunk 7-1-re, és bár a Komló magára talált, de tudtuk tartani a magabiztos előnyünket, volt, hogy kilenccel is vezettünk (15-6), de a szünetben is megmaradt még hét gól a két csapat között. (22-15)

A második félidőben több fiatal is szerepet kapott csapatunkban, a vendégek feljöttek három gólra (27-24), de egy időkérés után ismét magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és végül magabiztos, kilencgólos győzelmet arattunk.

Jövő pénteken elkezdődik a bajnokság, a kis Veszprémet fogadjuk az Elek Gyula Arénában.

Felkészülési mérkőzés:
Ferencváros-Komló 38-29 (22-15)
Gólszerzőink: Prainer 8, Kovacsics 6, Bujdosó 5, Bognár 5, Debreczeni 4, Füzi 3, Imre 3, Tóth Sz. 2, Tóth-Fekete, Mikita

Fradi-nevelésű játékosokkal erősödünk

Karai Miklós és Juhász Ádám is visszatér, nyártól felnőtt férfi kézilabdacsapatunk játékosai.

Válogatott játékos érkezik a jobbszélre

A több, mint 600 NB I-es gólnál tartó Tóth Ádámmal pótolja Imre Bencét férfi kézilabdacsapatunk.

Két játékosunk készülhet Párizsra a férfi válogatottal

Lékai Máté és Imre Bence is bekerült a férfi kézilabdázók 20 fős, az olimpiai felkészülést megkezdő keretébe.

Lékai Máté: Izgatottan várom az olimpiát!

Irányítónk 12 év után készül újra olimpiára, elmondta, mi változott azóta és kérdeztük a korán kelésről is.

Újra Nagy Bence lett az NB I gólkirálya

Átlövőnk 144-szer talált a K&H Férfi Kézilabda Liga 2023/24-es szezonjában, így ismét ő lett a...

Megoldható vb-csoportba kerültünk

Megtartották a jövő évi férfi kézi-vb sorsolását, a hollandokkal is találkozunk majd Varasdon.

Prainer Viktor: Egyre jobban hiányzik a labda

Férfi kézilabdacsapatunk márciusban megsérült átlövőjét kérdeztük, aki jövőre már nem adná alább a dobogónál.

Imre: Tudtam, hogy nehéz lesz a búcsú, itt nőttem fel

Válogatott jobbszélsőnk az utolsó Fradi-meccsén az utolsó pillanatban szerzett győztes gólt; őt kérdeztük.