BL-tempóval hangoltunk a fontos bajnokikra
Férfi kézilabdacsapatunk nyolcgólos vereséget szenvedett a MOL-Pick Szegedtől.

Ferencváros – MOL-Pick Szeged 28-36 (15-18)
gólszerzőink:
Imre 5, Füzi 4, Nagy 3, Andjelic 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Győri 2, Bognár 2, Prainer 2, Bujdosó 2, Kovacsics 2, Pordán

A sérült Schäffer Zsolton és Bohács Sándoron kívül a csapatkapitány Schuch Timuzsin maradt ki a Szeged elleni keretből, gondolván az előttünk álló komoly feladatokra.

A múlt heti, szegedi mérkőzéshez képest jóval szorosabb volt az első félidő. Bár 4-1-re elmentek a vendégek, de ennél nagyobb különbség nem tudott kialakulni, sőt, a remekül védő Marián Zernovicnak és ötletes támadójátékunknak is köszönhetően a 14. percben kiegyenlítettünk. (7-7)

Az első negyed óra után Horváth Attila teljes sort cserélt, hogy ne főzze le magát senki ezen a mérkőzésen, a tizenéves fiatalokkal teli fiatal sorunk azonban ugyanolyan ötletesen támadott, lábon sokszor megverték Bognár Alexék a hatalmas szegedi védőket, és szebbnél szebb gólokat szereztek. A szünetben csupán hárommal mentek a vendégek. (15-18)

A második játékrészben is kétszer 15 percet játszott a két sor, és ugyanúgy bátran támadtunk, de kevésbé eredményesen, mint az első játékrészben. A szegediek így szépen lassan elléptek a mieinktől, főleg a 7 a 6 elleni játékukkal (bár ebből Győri Kristóf két egészpályás gólt is szerzett). A végén nyolcgólos vendéggyőzelem született. A mérkőzés összességében jól szolgálta a felkészülést a bajnoki hajrára.

A mieink erőltetett menete hétfőn folytatódik, ugyanis a vasárnapi pihenőnap után, edzés nélkül fogadjuk a Tatabányát, majd a keddi pihenőnapot követően szerdán Balatonfüredre látogatunk, mielőtt szombaton Csurgón vendégeskednénk.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.