2019. május 18.
Gálajátékkal vertük a Balatonfüredet
Nagyon magabiztos győzelemmel zárta férfi kézilabdacsapatunk a szezont, így a hetedik helyen végzett.

Férfi kézilabda NB I, 26. forduló:
Ferencváros-Balatonfüred 31-26 (16-14)
gólszerzőink: Szakály 9, Andjelic 6, Debreczeni 5, Oláh 4, Pordán 3, Kovacsics 2, Prainer, Orjonikidze

Sérülés miatt Schuch Timuzsin, Ancsin Gábor és Bujdosó Bendegúz nélkül álltunk ki az utolsó bajnokinkra a már biztos negyedik helyezett Balatonfüred ellen.

Kulcsjátékosaink hiánya ellenére jól kezdtünk, Rade Mijatovic védéseinek és láthatóan felszabadult támadójátékunknak köszönhetően az első perctől kezdve mi vezettünk. Bozo Andjelic a budakalászi mérkőzéshez hasonlóan most is jól mozgatta a csapatot, és minden poszton bátran játszottunk. Remekül is védekeztünk, de a füredi lövések a sáncról nagyrészt a kapuban kötöttek ki, a 18. percben vezetett először Csoknyai István válogatott játékosokkal teletűzdelt csapata, sőt a 21. percben kettővel is mentek a vendégek. (9-11)

Ekkor időt kért Horváth Attila, és varázsütésre megváltozott az addig sem rossz játékunk, a következő hét percet 6-2-re nyertük meg, főleg a jobb oldalunk élt Oláh Tomival és Szakály Benivel, utóbbi hat gólt lőtt az első félidőben. Remek játék után a szünetben kettővel vezettünk. (16-14)

A második játékrész elején állva hagytuk a Balatonfüredet, a védekezésünk kiválóan működött, a védőfal mögött az utolsó Fradi-meccsét játszó Rade lehúzta a rolót, Bozo remekül irányított, Szakály Beni továbbra is lövöldözte a gólokat, és beállt ebbe a sorba Debreczeni Dávid is. Beállónk Balatonfüredről érkezett, főleg azért hagyta el a csapatot, mert támadásban keveset játszott, most öt gólt lőtt volt együttesének.

A 38. percben, 21-16-nál kért először időt Csoknyai István, majd hat perccel később ezt megismételte, hiszen ekkor már nyolccal vezettünk. (25-17) Hét a hat elleni játékra állt át a Balatonfüred, és sikerült is közelebb férkőzniük, hét perccel a vége előtt négyre zárkózott a vendégcsapat. Ekkor azonban mindig jött tőlünk valaki, aki egy-egy váratlan húzással betalált, és nem engedte közelebb a füredieket, végül megérdemelt, ötgólos győzelmet arattunk.

Nagyon köszönjük szurkolóinknak, hogy végig buzdították a csapatot!

Ezzel a sikerrel a hetedik helyen zártuk a rengeteg sérüléssel teletűzdelt szezont, azaz a tavalyi 12. pozícióhoz képest öt helyet javítottunk a bajnokságban.

Kövess bennünket Instagramon is:

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.