Győztes rajt a Konkoly-kupán
A kiválóan védő Zernovic és a hétgólos Kovacsics vezérletével verte férfi kézicsapatunk a Nagybányát.

Konkoly Károly Torna, 1. mérkőzés:
FTC-HungaroControl – Nagybánya (romániai) 29-26 (16-13)
gólszerzőink: Kovacsics 7, Ivanovic 5, Nagy 4, Bohács 3, Mikita 2, Debreczeni 2, Andjelic 2, Szakály, Bujdosó, Imre, Schäffer

A román bajnokság kilencedik helyén végzett tavaly a mostani ellenfél, de a nyáron a fél csapat kicserélődött és megerősödött. Jöttek rutinos játékosok, akikkel az idén a nemzetközi kupaszereplést tűzte ki a romániai csapat.

A mieinknél az ifi világbajnokságon szereplő négy játékost leszámítva mindenki bevethető volt, és kiválóan is kezdtük a mérkőzést. A kapuban Marián Zernovic remekül védett, és nem kevésbé pontosan indított, Kovacsics Petya gyorsasága kamatozott, hiszen lerohanásokból sorra lőtte a könnyű gólokat – el is mentünk 8-3-ra, amikor a vendégek időt kértek.

Ennek ellenére sikerült hétre növelni az előnyt (11-4), ám ekkor sorra jöttek a kiállítások, kettős emberhátrányba is kerültünk, a Nagybánya pedig 12-10-ra felzárkózott. A szünetben 16-13-ra vezettünk úgy, hogy a kiállítási arány 5:1 volt. Az első játékrészben a négygólos Kovacsics mellett Nikola Ivanovic és Nagy Bence volt a legeredményesebb játékosunk négy, illetve három találattal.

A második játékrész eleje nagyon sok hibát és feszült játékot hozott, ismét emberhátrányba kerültünk, a nagybányaiak pedig kiegyenlítettek. (17-17) Ezután megráztuk magunkat, és egy 4-0-t produkálva 21-17-re elhúztunk. A hajrában rutinosan játszottunk, háromnál közelebb már nem engedtük az ellenfelet.

A Nagybánya délután is pályára lépett, méghozzáa Balatonfüred ellen. Sokáig vezetett a romániai együttes, de a hajrában a fürediek bedarálták őket, és 33-30-ra nyertek.

Pénteken, 17.00-kor az FTC-HungaroControl - Balatonfüred találkozó zárja a tornát. A mérkőzésre a belépés ingyenes!

Kövess bennünket Instagramon is:

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.