2019. augusztus 17.
Győzelem az ifi vébén, remekeltek a fradisták
A magyar U19-es fiú kézilabda-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szkopjei világbajnokságon.

Miután nem sikerült az elődöntőbe kerülni, az 5-8. helyért játszhatott tovább Kárpáti Krisztián csapata. A mieink előbb Spanyolország ellen léptek pályára, és végig magabiztosan kézilabdázva, a félidőben 13-8-ra vezetve nyertek végül 29-24-re.

A négy ferencvárosi fiatal közül most először nevezték egy vb-mérkőzésre, és lehetőséget is kapott Merkovszki Pál, a másik kapus, Győri Kristóf jóval többet védett, és 30 százalékos mutatóval zárt. Holdosi Bence és Prainer Viktor pedig a válogatott legjobbjai közé tartozott, előbbi hat, utóbbi négy gólt szerzett.

Kárpáti Krisztián, a magyarok szövetségi edzője: „Nagyon motiváltak voltunk ma, le akartuk győzni a spanyolokat. Az első félidőben kiválóan játszottunk, ez jelentette a különbséget.”

Alberto Suarez Menendez, a spanyolok szövetségi edzője: „Nem kezdtünk jól. A magyarok elléptek tőlünk, innen pedig már nem tudtunk visszajönni.”

A mérkőzés itt visszanézhető:

A mieink vasárnap 13.00-kor az 5. helyért a világbajnoki címvédő Franciaországgal játszanak, amelyet a csoportban már sikerült egyszer megverni.

Fotó: IHF, további képek Instagramunkon:

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Győzelem az ifi vébén, remekeltek a fradisták! A magyar U19-es fiú kézilabda-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szkopjei világbajnokságon. Miután nem sikerült az elődöntőbe kerülni, az 5-8. helyért játszhatott tovább Kárpáti Krisztián csapata. A mieink előbb Spanyolország ellen léptek pályára, és végig magabiztosan kézilabdázva, a félidőben 13-8-ra vezetve nyertek végül 29-24-re. A négy ferencvárosi fiatal közül most először nevezték egy vb-mérkőzésre, és lehetőséget is kapott Merkovszki Pál, a másik kapus, Győri Kristóf jóval többet védett, és 30 százalékos mutatóval zárt. Holdosi Bence és Prainer Viktor pedig a válogatott legjobbjai közé tartozott, előbbi hat, utóbbi négy gólt szerzett. A mieink vasárnap 13.00-kor az 5. helyért a világbajnoki címvédő Franciaországgal játszanak, amelyet a csoportban már sikerült egyszer megverni. (fotók: IHF) @gyoripepi @bobesz3 @prainerviktor @merkovszkipal #ihf #valogatott #ftckezilabda #ftchandball #handballpassion #utanpotlas #valogatott #northmacedonia2019

FTC férfi kézilabda (@ftc_ferfi_kezilabda) által megosztott bejegyzés,

Fontos győzelem Prainer-parádéval

Megszerezte első győzelmét az FTC U21-Diagnosticum a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Debütál itthon a csikócsapat

A FTC U21-Diagnosticum férfi kézilabdacsapata vasárnap játssza első hazai bajnokiját az NB I/-ben.

Ferencvárosi ifik a junior válogatottban

Szoros vereséget szenvedett felkészülési mérkőzésen a junior férfi kézilabda-válogatott a Komlótól.

Nagy Bencét meghívták a magyar válogatottba

Gulyás István kihirdette a magyar férfi kézilabda-válogatott keretét egy extra összetartásra.

Horváth: Ezek a meccsek szolgálják a magyar kézilabdát

Horváth Attila csak felsőfokon tud beszélni csapatáról a Tatabánya elleni győzelem után.

Hajszálra a nagy bravúrtól

Sokáig vezetett, de végül kikapott a Ferencváros NB I/B-s férfi kézilabdacsapata a bajnokság 1. fordulójában.

Legyőztük a tavalyi bronzérmes Tatabányát!

Nagybetűs csapatként küzdve az FTC-HungaroControl legyőzte a válogatott játékosokkal teletűzdelt Tatabányát.

Tét nélkül a Tatabánya ellen

A teher az esélyesebb ellenfélen van, ez pedig egy jó mérkőzést eredményezhet az Elek Gyula Arénában.