2019. augusztus 17.
Győzelem az ifi vébén, remekeltek a fradisták
A magyar U19-es fiú kézilabda-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szkopjei világbajnokságon.

Miután nem sikerült az elődöntőbe kerülni, az 5-8. helyért játszhatott tovább Kárpáti Krisztián csapata. A mieink előbb Spanyolország ellen léptek pályára, és végig magabiztosan kézilabdázva, a félidőben 13-8-ra vezetve nyertek végül 29-24-re.

A négy ferencvárosi fiatal közül most először nevezték egy vb-mérkőzésre, és lehetőséget is kapott Merkovszki Pál, a másik kapus, Győri Kristóf jóval többet védett, és 30 százalékos mutatóval zárt. Holdosi Bence és Prainer Viktor pedig a válogatott legjobbjai közé tartozott, előbbi hat, utóbbi négy gólt szerzett.

Kárpáti Krisztián, a magyarok szövetségi edzője: „Nagyon motiváltak voltunk ma, le akartuk győzni a spanyolokat. Az első félidőben kiválóan játszottunk, ez jelentette a különbséget.”

Alberto Suarez Menendez, a spanyolok szövetségi edzője: „Nem kezdtünk jól. A magyarok elléptek tőlünk, innen pedig már nem tudtunk visszajönni.”

A mérkőzés itt visszanézhető:

A mieink vasárnap 13.00-kor az 5. helyért a világbajnoki címvédő Franciaországgal játszanak, amelyet a csoportban már sikerült egyszer megverni.

Fotó: IHF, további képek Instagramunkon:

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Győzelem az ifi vébén, remekeltek a fradisták! A magyar U19-es fiú kézilabda-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szkopjei világbajnokságon. Miután nem sikerült az elődöntőbe kerülni, az 5-8. helyért játszhatott tovább Kárpáti Krisztián csapata. A mieink előbb Spanyolország ellen léptek pályára, és végig magabiztosan kézilabdázva, a félidőben 13-8-ra vezetve nyertek végül 29-24-re. A négy ferencvárosi fiatal közül most először nevezték egy vb-mérkőzésre, és lehetőséget is kapott Merkovszki Pál, a másik kapus, Győri Kristóf jóval többet védett, és 30 százalékos mutatóval zárt. Holdosi Bence és Prainer Viktor pedig a válogatott legjobbjai közé tartozott, előbbi hat, utóbbi négy gólt szerzett. A mieink vasárnap 13.00-kor az 5. helyért a világbajnoki címvédő Franciaországgal játszanak, amelyet a csoportban már sikerült egyszer megverni. (fotók: IHF) @gyoripepi @bobesz3 @prainerviktor @merkovszkipal #ihf #valogatott #ftckezilabda #ftchandball #handballpassion #utanpotlas #valogatott #northmacedonia2019

FTC férfi kézilabda (@ftc_ferfi_kezilabda) által megosztott bejegyzés,

Újra lendületben csikócsapatunk

Két lehengerlő győzelemmel zárta a hétvégét az FTC-Diagnosticum ifjúsági férfi kézilabdacsapata.

Férfias küzdelemben nyertünk rangadót

Kiharcolta a győzelmet az FTC-HungaroControl a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I-ben.

Újabb válogatott tehetséget igazoltunk

Az FTC-HungaroControl szerződtette a Vác 19 éves tehetségét, Bognár Alexet.

Két fradista a válogatottban!

Két ferencvárosi kézilabdázó is helyet kapott Gulyás István Európa-bajnokságra készülő bő keretében.

Kulcsfontosságú meccs következik

A szezon egyik legfontosabb bajnokija vár férfi kézilabdacsapatunkra szombaton.

Fáradtan is hibátlan maradt ifi csapatunk

Egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a múlt hetet az FTC-Diagnosticum ifjúsági férfi kézicsapata.

Legyél te is a Fradi kézilabdázója!

Az FTC Kézilabda Szakosztálya kiválasztót tart 2006-os és 2007-es születésű lányoknak és fiúknak.

Megizzasztottuk a Veszprémet, de legyőzni nem tudtuk

A második félidőben három góllal is vezetett férfi kézicsapatunk, de végül kikapott a Telekom Veszprémtől.