2021. május 19.
Hajszálra voltunk az újabb bravúrtól
Hatalmasat küzdött, de fordulatos mérkőzésen kikapott férfi kézilabdacsapatunk Balatonfüreden.

Férfi kézilabda NB I. 18 forduló:
Balatonfüred-Ferencváros 27-25 (12-12)
gólszerzőink
: Bujdosó 7, Kovacsics 5, Nagy 4, Andjelic 3, Bognár, Füzi, Győri, Ónodi-Jánoskúti, Pordán, Prainer

Kapkodva kezdtük a mérkőzést, eladtunk néhány labdát, amelyet a fürediek kegyetlenül büntettek, és 3-1-re elhúztak. Ekkor azonban magunkra találtunk, összeállt a védekezésünk, Marián Zernovic is bemutatott néhány szép védést, jöttek indulásból a könnyű gólok Kovacsics Péter és Bujdosó Bendegúz révén, Bozo Andjelic pedig nemcsak, hogy jól mozgatta a csapatot, hanem eredményes is volt, így 8-6-ra fordítani tudtunk.

Az egyébként kiváló formában lévő fürediek nem igazán találták védekezésünk ellenszerét, ám sajnos nem tudtunk ezzel élni támadásban, hiszen sokat hibáztunk, de az igazsághoz tartozik, hogy egy kiváló védelemmel találtuk szembe magunkat mi is. A Balatonfüred futott az eredmény után, de a szünet előtt nem sokkal egyenlíteni tudott. (12-12)

A második játékrészt sokkal jobban kezdték a hazaiak, öt perc alatt 16-14-re elhúztak, amikor elment a világítás a csarnokban, és 15 percre megállt a játék. A kényszerszünetből jól jöttünk vissza, fordítani tudtunk, főleg Bujdosó Bendegúz góljaival, sőt, kettővel el is mentünk. (19-21)

Négy perccel a vége előtt jött az újabb fordulat, amikor fordítani tudott a hazai csapat. Az utolsó két percnek emberhátrányban mentünk neki, a Balatonfüred pedig annál rutinosabb együttes, hogy ezt ne tudja lehozni, így végül kétgólos füredi győzelemmel zárult a találkozó. Nem szégyen itt kikapni, hiszen az idén csak a Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged tudott Balatonfüreden nyerni.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Ebben az állapotában meg lehetett volna verni ezt a Balatonfüredet. Kishitűen jöttünk ide, csalódott vagyok ezért. Ez a mérkőzés olyan volt, mint az egész bajnokság. Nem játszottunk jól, messze voltunk a hétfői teljesítményünkhöz képest, de kétnaponta nehéz ugyanazon a szinten játszani. Már a Csurgó elleni mérkőzésre készülünk.”

György László, a Balatonfüred vezetőedzője: „Nagyon örülünk ennek a győzelemnek, de borzasztó nehéz volt. Sok mindennel meg kellett küzdenünk. Egy nagyon jól felkészített, gyors csapat a Ferencváros. Tudtuk, hogy ha támadásban hibázunk, akkor azonnal megbüntetnek bennünket. A végjáték szerencsére a miénk volt.”

A nemzetközi kupaindulás szempontjából nem ez volt a sorsdöntő mérkőzés, hanem a szombati, csurgói összecsapásunk lesz.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.