2023. február 6.
Hatvan perc jó játék kell a franciák ellen
A francia bronzérmes PAUC Handballt fogadják férfi kéziseink El-csoportmeccsen a Riz Levente Sportcsarnokban.

Csaknem kéthónapos szünet ismét Európa-liga-mérkőzésre készülhet férfi kézilabdacsapatunk, kedd este a csoportkör hetedik fordulójában pillanatnyilag a hatos harmadik helyén álló PAUC Handball érkezik hozzánk a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontba.

A francia bajnokság előző kiírásának bronzérmesével még novemberben találkoztunk, és a vereség ellenére a találkozó jelentős részében jó játékot mutatva szépen helytálltunk. Az összecsapás 40. percében még három góllal vezettünk, aztán 33-30-as hazai siker lett a vége.

Az Aix-en-Provence-i gárda jelenleg csak hetedik a francia ligában, viszont az erejét remekül szemlélteti, hogy öt meghatározó játékosa is ott volt a januári világbajnokságon. Romain Lagarde a franciákkal ezüst-, Ian Tarrafeta a spanyolokkal bronzérmet nyert, mellettük pedig Youssef Ben Ali (Katar), Krisjan Kristjansson (Izland) és Diogo Silva is részt vett a svéd-lengyel közös rendezésű tornán.

Riválisunk hozzánk hasonlóan hazai kupameccsel hangolt a mérkőzésre, a Nimes hazai 38-34-es legyőzésével már elődöntős. Ami a mieinket illeti, a múlt csütörtöki, tatabányai meccs második félidejéből feltétlenül lehet építkezni, még ha a továbbjutás el is maradt.

– Jó lenne azt a második félidős védekezést hatvan percen keresztül bemutatni mindenki ellen, és akkor nálunk papíron erősebb ellenfeleket is megszoríthatnánk, vagy akár legyőzhetnénk, de ez természetesen nem egyszerű. Ami még tetszett Tatabányán, hogy a hét a hat elleni játékunknak köszönhetően 16-20-ból 23-23-at csináltunk, és csak két, előre nem kiszámítható hiba miatt dőlt el a hazaiak javára a mérkőzés– emlékezett vissza az MK-rangadóra vezetőedzőnk, Pásztor István, majd természetesen kitért a keddi feladatra is. – Szeretnénk szoros meccset játszani, persze tudjuk, hogy nagyon jó erőkből áll a francia csapat, kitűnő válogatott játékosai vannak. Megpróbáljuk hatvan percig kitolni azt a játékot, ami az idegenbeli meccsen 35-40 percig működött. Akik Tatabányán kevesebbet játszottak, ezúttal többet fognak, ugyanúgy bízom bennük is, nagyon fontos, hogy játékban legyen az egész csapat.

A találkozó 18.45-kor kezdődik a többi El-csoportmeccsünkhöz hasonlóan a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban. Mint az eddigi három hazai összecsapáson, ezúttal is nagy segítséget jelenthet a fiúknak a közönség buzdítása, szurkoljunk ismét együtt!

A mérkőzés előtt, közben és után a csarnok aulájában ismét lesz lehetőség szurkolói termékek vásárlására, elérhetőek lesznek az új kézilabdás kollekció darabjai is.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
B csoport, 7. forduló

Ferencvárosi TC – PAUC Handball
Helyszín: Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont
Időpont: február 7., 18:45 (kapunyitás: 17:15)
Játékvezetők: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan (románok)
Jegyek: 2500-3500 Ft, online ITT vagy a helyszínen
Tv: Sport1

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.