2019. július 25.
Fradista gólok és magyar siker Korea ellen a vb-n
A magyar férfi junior kézilabda-válogatott 40-36-ra nyert Dél-Korea ellen, így 15. lett a világbajnokságon.

A dánoktól elszenvedett bosszantó, egygólos vereség után a magyar férfi junior kézilabda-válogatott a 15. helyért lépett pályára csütörtökön a spanyolországi világbajnokságon. A két ferencvárosi játékost, Győri Kristófot és Schäffer Zsolt is a soraiban tudó nemzeti csapatra Dél-Korea várt.

Nem kezdtünk jól, az ázsiai csapat többször is két-háromgólos előnyre tett szert. A 8. percre viszont már döntetlen volt az állás, majd egy kisebb adok-kapok után a 16. percre fordulva végre megszereztük a vezetést. (14-13) Innentől pedig átvettük a mérkőzés irányítását és bár Dél-Korea egyszer még kiegyenlített, a játékrész második felében jobban és eredményesebben kézilabdázva 21-19-es előnyre tettünk szert.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első befejeződött. A magyar válogatott lendületes, szép támadásokat vezetve fokozatosan növelte az előnyét. A 43. percben hat is volt közte (29-23), majd hat perccel később már héttel is vezettünk. A végére ugyan a koreaiak kozmetikáztak az eredményen, de a magyar csapat így is magabiztos, 40-36-os sikert aratott. Az FTC játékosai közül kapusunk, Győri Kristóf több alkalommal is védett, míg jobbátlövőnk, Schäffer Zsolt (a képen) hét gólt lőtt.

Magyarország győzelmével a 15. helyen zárta a spanyolországi világbajnokságot.

FÉRFI KÉZILABDA
22. JUNIOR VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG
A 15. HELYÉRT
Magyarország-Dél-Korea 40-36 (21-19)
FTC-gólszerző: Schäffer (7)

A szerbek az ötgólos Nikola Ivanovic vezérletével nyerték az utolsó helyosztót Izland ellen.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.