2020. december 16.
Hétgólos hátrányból nyertünk, és a dobogón telelünk!
A második félidőben hatalmasat küzdve férfi kézilabdacsapatunk legyőzte a „kis Veszprémet”.

Férfi kézilabda NB I, 19. forduló:
Ferencváros-Veszprémi KKFT 29-28 (11-16)
gólszerzőink: Füzi 6, Bujdosó 6, Nagy 5, Kovacsics 4, Andjelic 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Schuch, Schäffer

Két sérült játékosa, Bognár Alex és Prainer Viktor nélkül állt ki együttesünk abban a reményben, hogy sikerül visszavágni a szűk egy hónappal ezelőtti veszprémi vereségért. Így is indult a találkozó, 3-2-re még vezettünk, innentől azonban következett egy bő nyolcperces ferencvárosi gólcsend, ennek következtében 7-3-ra elmentek a vendégek. Hiába kért időt Horváth Attila, sokat hibáztunk, a veszprémi kapus, Borbély Ádám pedig bravúrt bravúrra halmozott, így alakulhatott ki a 22. percre egy hétgólos különbség a vendégek javára. (6-13)

Főleg Bujdosó Bendegúz góljaival sikerült négyre zárkóznunk, de a félidő hajrája ismét a veszprémieké volt, így a szünetben öt gól volt a két csapat között. (11-16)

A második játékrészre varázsütésszerűen az igazi arcunkat mutató csapat jött ki az öltözőből: keményen, határozottan védekeztünk, amelyből jöttek a gyors gólok, de felállt fal ellen is kiválóan járattuk a labdát, és sokkal jobb százalékban értékesítettük a helyzeteinket. Közel nyolc percig nem tudták a vendégek bevenni a kapunkat, mi pedig előbb egyenlítettünk (16-16), majd a 44. percben a szenzációsan játszó Bujdosó Bendegúz vezérletével át is vettük a vezetést.

Innentől fej-fej mellett haladt a két csapat, óriásit küzdöttünk védekezésben és támadásban is, csak dicséret illet mindenkit, a beállóban nagyot harcoló és eredményes Füzi Dánieltől kezdve a remekül irányító Bozo Andjelicen és a fontos gólokat szerző Nagy Bencén át, a fiatal kora ellenére magbízhatóan és okosan játszó Ónodi-Jánoskúti Mátéig. Pedig az utolsó hét percre elveszítettük védelmünkből Schuch Timuzsint, de csapatként, valamint Jakub Mikita, Pordán Bálint és Kovacsics Péter kiváló védekezésének is köszönhetően ezt is elbírtuk.

Kapuban is pont akkor jöttek a bravúrok Győri Kristóftól és Marián Zernovictól, amikor kellettek, szlovák kapusunk néhány másodperccel a vége előtt kivédte Szeitl lövését, ezzel 28-29-re nyertünk, és visszavágtunk a veszprémieknek.

Rendkívül fontos, önbizalomnövelő győzelem volt ez hétgólos hátrányból felállva, ennek köszönhetően pedig biztosan a harmadik helyen telelünk a bajnokságban.

Cikkünk hamarosan frissül a sajtótájékoztató felvételével.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.