Nem adta könnyen a bőrét, de a hajrára elfáradt a sokkal frissebb Csurgó ellen férfi kézilabdacsapatunk.

Férfi kézilabda NB I, 25. forduló:
Csurgó-Ferencváros 33-29 (17-13)
gólszerzőink:
Füzi 6, Bognár 5, Nagy 5, Ónodi-Jánoskúti 5, Bujdosó 4, Pordán 2, Andjelic 2

Nem kezdtük jól a mérkőzést, sajnos látszódott csapatunkon, hogy nyolc napon belül a negyedik mérkőzését játssza, míg a Csurgó egy hetet pihenhetett a találkozóra. Sokkal frissebbek és koncentráltabbak voltak a hazaiak, kevesebb technikai hibát követtek el. Tíz perc után 6-3-ra vezetett a Csurgó, és sajnos ez a két-háromgólos különbség nemhogy csökkent volna, de volt, hogy öt is volt a hazaiak előnye. (13-8)

Fiatal játékosaink keze megremegett a tét alatt, míg a csurgói rutinos légiósok kegyetlenül kihasználták a hibáinkat. Nagy Bence és Bognár Alex próbálta a csapatunkban tartani a lelket, de a szünetben így is 17-13-ra vezetett a Csurgó.

A második játékrészre nagyszerűen jöttünk ki, Bognár vezetésével 21-20-ra fordítottunk, ám ezután hiába küzdöttünk, és tettünk meg mindent a győzelemért. Látszott játékosainkon, hogy mentálisan és fizikálisan is teljesen elfogytak ebben az erőltetett menetben, és a hajrá egyértelműen a sokkal frissebb Csurgóé volt, így a hazaiak négy góllal nyertek, a mieink pedig nem tudták megszerezni az ötödik helyet.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Erre számítottunk, egy ilyen küzdelmes meccsre. Nyolc nap alatt négy bajnokit játszottunk, a végjátékban elfáradtunk, buta hibákat vétettünk. A fiatalok még nem tudnak ilyen nagy tét mellett hozzátenni annyit, hogy egy ekkora rangadót megnyerjünk. Gratulálok a Csurgónak!”

Alem Toskic, a Csurgó edzője: „Gratulálok a Fradinak a fai és kiváló játékhoz. Igyekeztünk a legjobban felkészülni az ellenfélből. Majdnem az egész meccset kontrolláltuk. Amikor pedig a Fradi fordított, akkor meg tudtunk újulni.”

Nincs még vége ennek a kaotikus sorozatnak, szerdán Orosházára látogatunk, szombaton pedig hazai pályán a Gyöngyös ellen zárjuk a bajnokságot.

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.

Pásztor István: A jövő hét lesz kulcsfontosságú!

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője a Szeged és a Veszprém elleni célokról beszélt.