Hiába küzdöttünk, kikaptunk a Ceglédtől
Vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk a Cegléd otthonában.

Férfi kézilabda NB I, 14. forduló:
Cegléd-Ferencváros 26-24 (13-9)
gólszerzőink: Kovacsics 6, Bujdosó 6, Andjelic 3, Füzi 2, Mikita 2, Pordán, Bognár, Nagy, Schäffer

A veszprémi vereséget követően a Cegléd ellen bizonyíthattunk, amely a csarnok felújítása miatt Abonyban játssza a hazai mérkőzéseit. Ám az első percekben már lehetett látni, hogy nagyon nem lesz könnyű dolgunk ezúttal sem. A védekezésünk többé-kevésbé jól működött, de támadásban rendkívül ötlettelenül és sablonosan játszottunk, pontatlanul lőttünk. Nem csoda, hogy több mint 10 perc után még csak 2-2 szerepelt az eredményjelzőn. Aztán szépen lassan elkezdett elmenni a hazai csapat, három is volt a két együttes között, amikor Horváth Attila időt kért. Sikerült egyre zárkóznunk, majd a hajrában jött néhány buta hiba, és mindjárt négy góllal elment a Cegléd a szünetre. (13-9)

A második félidőt már jobban kezdtük, főleg Kovacsics Péter góljaival sikerült fordítanunk, ám ismét elkezdtünk hibázni, védekezésben és támadásban is, a Cegléd pedig ezt könyörtelenül kihasználta. Átlövőink közül az MKSZ statisztikája szerint Nagy Bence négy lövéséből csupán egy gólt lőtt, Schäffer Zsolt pedig 5/1-gyel zárt, a háromból egyik kapusunk sem kapta el a fonalat, így hiába értékesítették százszázalékosan helyzeteiket válogatott szélsőink (Kovacsics Péter és Bujdosó Bendegúz is 6/6-ot lőtt), összességében ennyi hibával nem lehet meccset nyerni.

Nagy Károly, a Cegléd vezetőedzője: „Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei. Gondoltuk, hogy harcosak és kemények lesznek a ferencvárosiak. Megpróbáltuk lassítani a játékot, és nem kapni könnyű gólokat. Volt tartásunk és szerencsénk is. Örülök ennek a két pontnak.”

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a Ceglédnek, jól játszott. Mi bekerültünk egy spirálba, amiből nem tudtunk kijönni. Valamivel jobb volt, mint a „kis Veszprém” elleni meccs. Sorsdöntő helyzetben most nem tudtuk azt játszani, amire képesek vagyunk. Lassúak és körülményesek voltunk, rossz döntéseket hoztunk. Nem érzem azt a csapategységet, ami jellemző volt ránk. Azt nem mondhatjuk, hogy nem akartunk, de nyögés lett belőle. Amibe együtt belekerültünk, együtt is kell kijönni belőle.”

Szombaton hazai pályán az Eger ellen javíthatunk.

A Telekom Veszprémmel játszhatunk a kupában

Sorsoltak a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Borult a papírforma a Népligetben

Férfi kézilabdacsapatunk háromgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Komlótól.

Veszélyes ellenfél érkezik szombaton

Férfi kézilabdacsapatunk szombaton a Komlót fogadja a bajnokságban.

Rangadót nyertünk Gyöngyösön - maradtunk a dobogón

Férfi kézilabdacsapatunk kiváló játékot nyújtva idegenben legyőzte a nagy rivális Gyöngyöst.

Gyöngyösön folytatjuk a kaotikus bajnokságot

Férfi kézilabdacsapatunk Gyöngyösön javíthat szerdán a bajnokságban.

Egy félidőnyi előnyt adtunk a Balatonfürednek

Túl sokat hibázott az első félidőben, így kikapott a Balatonfüredtől férfi kézilabdacsapatunk.

Tévés rangadóval folytatjuk

Szombaton a Balatonfüredet látja vendégül férfi kézilabdacsapatunk a bajnokságban.