Hiába küzdöttünk, kikaptunk a Ceglédtől
Vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk a Cegléd otthonában.

Férfi kézilabda NB I, 14. forduló:
Cegléd-Ferencváros 26-24 (13-9)
gólszerzőink: Kovacsics 6, Bujdosó 6, Andjelic 3, Füzi 2, Mikita 2, Pordán, Bognár, Nagy, Schäffer

A veszprémi vereséget követően a Cegléd ellen bizonyíthattunk, amely a csarnok felújítása miatt Abonyban játssza a hazai mérkőzéseit. Ám az első percekben már lehetett látni, hogy nagyon nem lesz könnyű dolgunk ezúttal sem. A védekezésünk többé-kevésbé jól működött, de támadásban rendkívül ötlettelenül és sablonosan játszottunk, pontatlanul lőttünk. Nem csoda, hogy több mint 10 perc után még csak 2-2 szerepelt az eredményjelzőn. Aztán szépen lassan elkezdett elmenni a hazai csapat, három is volt a két együttes között, amikor Horváth Attila időt kért. Sikerült egyre zárkóznunk, majd a hajrában jött néhány buta hiba, és mindjárt négy góllal elment a Cegléd a szünetre. (13-9)

A második félidőt már jobban kezdtük, főleg Kovacsics Péter góljaival sikerült fordítanunk, ám ismét elkezdtünk hibázni, védekezésben és támadásban is, a Cegléd pedig ezt könyörtelenül kihasználta. Átlövőink közül az MKSZ statisztikája szerint Nagy Bence négy lövéséből csupán egy gólt lőtt, Schäffer Zsolt pedig 5/1-gyel zárt, a háromból egyik kapusunk sem kapta el a fonalat, így hiába értékesítették százszázalékosan helyzeteiket válogatott szélsőink (Kovacsics Péter és Bujdosó Bendegúz is 6/6-ot lőtt), összességében ennyi hibával nem lehet meccset nyerni.

Nagy Károly, a Cegléd vezetőedzője: „Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei. Gondoltuk, hogy harcosak és kemények lesznek a ferencvárosiak. Megpróbáltuk lassítani a játékot, és nem kapni könnyű gólokat. Volt tartásunk és szerencsénk is. Örülök ennek a két pontnak.”

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a Ceglédnek, jól játszott. Mi bekerültünk egy spirálba, amiből nem tudtunk kijönni. Valamivel jobb volt, mint a „kis Veszprém” elleni meccs. Sorsdöntő helyzetben most nem tudtuk azt játszani, amire képesek vagyunk. Lassúak és körülményesek voltunk, rossz döntéseket hoztunk. Nem érzem azt a csapategységet, ami jellemző volt ránk. Azt nem mondhatjuk, hogy nem akartunk, de nyögés lett belőle. Amibe együtt belekerültünk, együtt is kell kijönni belőle.”

Szombaton hazai pályán az Eger ellen javíthatunk.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.