Hiába küzdöttünk, ezúttal kikaptunk
Az akarással nem volt gond, de fiatal csapatunk ezúttal sokat hibázott, így kikapott a Budakalásztól.

Férfi kézilabda NB I, 7. forduló:
FTC-HungaroControl – Budakalász 26-27 (8-9)
gólszerzőink: Bujdosó 8, Andjelic 6, Schäffer 4, Debreczeni 3, Nagy 2, Pordán, Bohács, Ivanovic

A Budakalász eddig szinte minden ellenfelét nagyon komolyan megszorongatta, és csak a hajrában veszítette el mérkőzéseit. Rögtön az első félidőben ízelítőt is kaptunk ebből a harcos kalászi játékból, elképesztően keményen védekeztek a vendégek, mi pedig olyan hibákat vétettünk támadásban, amilyeneket az idén még egyik bajnokin sem.

Ennek ellenére sikerült kétszer is elmennünk két góllal (4-2-re és 7-5-re), majd a 24. és a 29. perc között egy 4-0-s sorozatot produkált a Budakalász, ezzel pillanatok alatt máris ott volt a kétgólos előny. (7-9) Az első félidő hajrájában Kovacsics Petyát piros lappal végleg kiállították, de így is sikerült egy gólra feljönnünk a szünetre. (8-9) Az, hogy a Budakalász nem vezetett többel, nagyban Marián Zernovicnak volt köszönhető, aki kiválóan védett.

A második félidőben is folytatódott ugyanaz a játék mindkét oldalon, fej-fej mellett haladt a két csapat a Budakalász tökéletesen kihasználta, hogy támadásban gyakorlatilag csak Bujdosó Bendegúz hozta azt, amit tud, és a többieknek csak villanásaik voltak, de mivel sokat hibáztunk, ezért nagyon kellettek ezek a villanások is. Megfigyelhető volt, hogy amint gólt dobtunk, a budakalásziak rendezetlen védelem ellen rendre gyorsan betaláltak, így mindent kezdhettünk elölről. A 39. percben vettük át a vezetést (14-13), többször kettő volt az előnyünk, de a vendégek mindig egyenlítettek.

Négy perccel a vége előtt még 26-24-re vezettünk, a Budakalász azonban előbb egyenlített, majd amikor feél perc volt hátra, akkor a vezetést is átvette. (26-27) Támadhattunk az egyenlítésért, de nem sikerült gólt szereznünk, így hetedik mérkőzésünkön elszenvedtük második vereségünket, ennek ellenére maradtunk a negyedik helyen a tabellán.

A találkozó utáni sajtótájékoztató:

Most egy hét válogatott szünet következik, majd november 2-án Gyöngyösre látogatunk.

Kövess bennünket Instagramon is:

Időpontváltozások!

Megváltozott az FTC-HungaroControl két bajnoki mérkőzésének időpontja is.

Lehengerlő játékkal bravúrgyőzelem Tatabányán!

Villámgyors, modern kézilabdát játszva férfi kézilabdacsapatunk magabiztosan nyert Tatabányán!

Kiváló szezonkezdés csikócsapatunktól

Fontos győzelmet aratott első tavaszi mérkőzésén az FTC U21-Diagnosticum az NB I/B-ben.

Teher nélkül Tatabányán

Tatabányára látogat az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata kedden a bajnokság 16. fordulójában.

Kiütéses győzelem a Vác ellen

Nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése férfikézilabdacsapatunknak az NB I-ben.

Itthon tartani a két pontot

Pénteken a sereghajtó Vácot fogadja az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata a bajnokságban.

Hatalmasat küzdöttünk, de kikaptunk Komlón

Néggyel is vezettünk, végül izgalmas hajrában egygólos vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk.