2021. augusztus 27.
Hiányzókkal is nagyon simán vertük a kis Veszprémet
Két irányítónk hiányában is magabiztos győzelmet aratott férfi kézilabdacsapatunk.

Felkészülési mérkőzés:
Ferencváros-Veszprémi KKFT 28-21 (13-13)
gólszerzőink:
Prainer 6, Ónodi-Jánoskúti 5, Füzi 5,  Kovacsics 3, Nagy 2, Imre 2, Pordán 2, Debreczeni, Mikita, Bujdosó

Úgy vágtunk neki idei utolsó felkészülési mérkőzésünknek, hogy két irányítónkra, Bozo Andjelicre és Bognár Alexre nem számíthatott Horváth Attila vezetőedző. Visszatért viszont az ifjúsági Európa-bajnokságról Ónodi-Jánoskúti Máté és Imre Bence, valamint tudta vállalni a játékot az edzésen bokasérülést szenvedett Debreczeni Dávid is.

Tavaly Veszprémben nem várt, súlyos vereséget szenvedtünk a veszprémi fiataloktól, és ezt a mérkőzést is hasonlóan kezdtük: a vendégek 8-4-re elhúztak. Most azonban nem estünk össze, és irányítóink hiányában is próbáltunk kreatívan játszani, az időközben beállt Füzi Dánielt sorra megtaláltuk beállóban, és az ő góljainak, valamint Marián Zernovic néhány védésének, valamint a DD által irányított fal blokkjainak köszönhetően egy 7-2-es sorozatot produkáltunk, és máris nálunk volt az előny. (11-10) A szünetben 13-13-mal fordultunk.

A második félidőt parádésan kezdtük, két Ónodi, két Kovacsics és egy Nagy góllal egy 5-0-s szériának köszönhetően 18-13-ra elhúztunk. A veszprémiek időt kértek, de nem tudtak új színt hozni a játékba, nálunk pedig mindig volt egy játékos, aki hozott egy extra periódust: Nagy Bence irányítóban remekül játszott, kiváló passzokkal hozta helyzetbe társait, a fiatalok közül Prainer és Imre is szép gólokkal növelte az előnyünket, Pordán is két gyors góllal szállt be, de Győri Kristóf is bemutatott néhány bravúrt a kapuban.

Már 11 gól is volt a két csapat között, végül nagyon magabiztos, 28-21-es győzelmet arattunk. A felkészülési időszakban veretlenek maradtunk: döntetlent játszottunk a Tatabányával, majd sorrendben legyőztük az Egert, a Csurgót és a kis Veszprémet is, ami rendkívül biztató a szezonkezdés előtt.

Az első bajnokinkat szeptember 10-én, az újonc Kecskemét otthonában játsszuk.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.