2021. január 27.
Hosszabbításra kényszerítettük a franciákat
Hatalmasat küzdött, de a hosszabbításban végül kikapott férfi kézilabda-válogatottunk a világbajnokságon.

A magyar válogatott, amely ezúttal nem nevezte a mérkőzésre a ferencvárosi Nagy Bencét, szenzációsan kezdte a találkozót. Mikler Roland parádés védéseinek is köszönhetően 7-1-re elhúztunk, a franciák egyáltalán nem találták a magyar védekezés kulcsát. A jóval esélyesebb, a vébén még hibátlan ellenfél azonban időkérés nélkül magára talált, és egy több mint nyolcperces magyar gólcsendnek is betudhatóan egy gólra felzárkózott. (9-8)

Volt azonban tartása a magyar csapatnak, és nem esett össze, hanem megint sikerült elmenni hárommal (12-9), a szünetben pedig kettővel vezettünk. (14-12)

A második játékrészben a franciák egy más sebességi fokozatra kapcsoltak, nem csak, hogy egyenlítettek, de fordítottak is. (20-22) Támadásban nem teljesítettünk úgy, ahogy az első félidőben, ennek ellenére hatalmasat küzdve így is sikerült tíz perccel a vége előtt egyenlíteni. (25-25)

A jóval rutinosabb, világklasszisokkal felálló franciák azonban elmentek három góllal (28-25), és még négy perccel a vége előtt itt ennyi volt a két csapat között. (27-30) A mieink azonban a védekezést megnyitva, valami elképesztő hajrát mutatva, fél perccel a vége előnyt egyenlítettek, így 30-30 után jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás első félideje után eggyel a franciák vezettek (31-32), a másodikban pedig többet hibáztunk, kihagytunk egy hétméterest is, betudhatóan annak, hogy elfáradtunk, és kijött, hogy az ellenfélnek jóval bővebb a kerete. A magyar válogatott 35-32-re kikapott Franciaországtól, de abszolút emelt fővel búcsúzhat a világbajnokságtól, amelyen az ötödik helyen végzett.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.