2024. március 7.
Imre Bence a négyszeres BL-győztes Kielbe igazol
Férfi kézilabdacsapatunk saját nevelésű, válogatott szélsője nyártól a világ egyik legjobb csapatában játszik.

Az első felnőtt-világversenyén, a januári, németországi Európa-bajnokságon a magyar válogatott egyik legjobbjaként állt helyt az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatának 21 éves jobbszélsője, Imre Bence. Klasszisteljesítménye nem kerülte el a sztárklubok figyelmét sem, így most a hazai férfi kézilabdasport elmúlt éveinek legnagyobb horderejű átigazolását jelenthetjük be: saját nevelésű játékosunk nyártól a világ egyik legjobb csapatában, a THW Kielben folytatja a pályafutását.

Imre Bence 2013 szeptembere óta szerepel a Ferencvárosban, de nem túlzás az sem, hogy édesanyja, Kökény Beatrix révén születése óta a Fradi család tagja. Az utánpótlásban végigjárta a ranglétrát, az NB I-ben 2019 tavaszán mutatkozott be, azóta több mint 300 gólt szerzett felnőttcsapatunkban. Részese volt az elmúlt évek sikereinek, annak, hogy férficsapatunk kilépett a nemzetközi porondra, és ott kiemelkedő eredményeket ért el és Európa-liga nyolcaddöntőt játszhatott. A nagyszerű januári felnőtt Eb-szereplés előtt, tavaly nyáron junior-világbajnoki ezüstérmet nyert.

Szélsőnk következő állomáshelye, a THW Kiel vitán felül a legnagyobb klubok egyike férfi kézilabdában. Huszonháromszoros német bajnok, emellett négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját (2007, 2010, 2012, 2020). Jelenleg is világsztárok sorát tudhatja a keretében, a BL-csoportja élén áll, s nyártól pedig a magyar kézilabda egyik legígéretesebb játékosával erősödik tovább.

Cikkajánló

Röhögőgörcsös kvíz Kovacsics Petivel és Füzi Danival

Meztelenül alvás, dalverseny, tartalomgyártás, csajozási tippek - VIDEÓ!

Parázs csatában nyertünk az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk öt góllal győzte le a Szigetszentmiklóst a vasárnap esti bajnokin.

Az újabb győzelem a cél az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk a Szigetszentmiklóst fogadja vasárnap este az Elek Gyula Arénában.

Ebben a szezonban is oda-vissza legyőztük a Tatabányát!

Az elsőtől az utolsó percig irányítva nyerte meg a rangadót férfi kézilabdacsapatunk.

Meghosszabbítanánk a Tatabánya elleni jó sorozatot

A bajnokságban már biztosan negyedik férfi kéziseink szerdán újra legyőznék az Európa-kupa-döntős Tatabányát.

Győri Mátyás készülhet a vb-selejtezőkre

Férfi kézilabdacsapatunk átlövője fontos mérkőzéseken térhet vissza a válogatottba.

„Türelmetlen típus vagyok, nagyon akartam már játszani”

Prainer Viktor szombaton több, mint négy hónap után léphetett újra pályára férfi kézilabdacsapatunkban.

A miénk volt az utolsó szó Gyöngyösön

Férfi kézilabdacsapatunk egy végletekig kiélezett meccsen nyerte meg a szombat esti bajnokiját.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin