2023. május 10.
Ismét találkozunk az izlandiakkal
Megtartották Düsseldorfban a jövő januári férfi kézilabda Európa-bajnokság sorsolását.

Április 30-án ért véget a 2024-es, németországi férfi kézilabda Európa-bajnokság selejtezősorozata: a magyar válogatott remekül vette az akadályokat az elmúlt fél évben, magabiztosan harcolta ki a csoportelsőséget, az utolsó, már tét nélküli grúzok elleni találkozóig százszázalékos volt. Emellett pedig a mieink szerezték a legtöbb gólt a kvalifikációs szériában (226-ot), amiből a ferencvárosi játékosok is alaposan kivették a részüket, Lékai Máté valamennyi meccsen szerepelt, Imre Bence és Ónodi-Jánoskúti Máté pedig az utolsó két összecsapáson debütált a felnőtt nemzeti együttesben.

Az, hogy a Svájc, Grúzia, Litvánia trió előtt végeztünk a csoportban, azt is jelenti, hogy a második kalapból húzták a mieinket a kontinenstorna szerda esti, düsseldorfi sorsolásán.

Végül az év eleji világbajnokságon drámai csatában legyőzött izlandiak mellett még két igen veszélyes rivális, a szerb és a montenegrói gárda mellé sorsoltak minket a Münchenben rendezendő C-csoportba. A kontinenstornát jövő év elején, január 10. és 28. között rendezik, a kvartettek első két helyezettje jut majd a középdöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (Németország, 2024. január 10-28.)

A csoportbeosztás:

A-CSOPORT (Berlin)
Németország
Franciaország
Észak-Macedónia  
Svájc
 
B-CSOPORT (Mannheim)
Spanyolország
Ausztria
Horvátország
Románia
  
C-CSOPORT (München)
Izland
MAGYARORSZÁG
Szerbia
Montenegró 

D-CSOPORT (Berlin)
Norvégia
Szlovénia
Lengyelország
Feröer

E-CSOPORT (Mannheim)
Svédország
Hollandia
Bosznia-Hercegovina
Grúzia

F-CSOPORT (München) 
Dánia
Portugália
Csehország
Görögország 

Cikkajánló

Férfi kézilabdázóink is elkezdték a felkészülést

Hétfőn szezon eleji megbeszélés, felmérés és foci szerepelt férfi kézilabdacsapatunk programjában.

„Szeretnénk ötvözni a rutint és a fiatalos lendületet”

A játékosként és edzőként is csak az FTC-t szolgáló Kiss György első interjúja NB I-es vezetőedzőként.

U21-es vb-ezüstérmes is érkezik férfi kéziseinkhez

Bemutatjuk férfi kézilabdacsapatunk három nyári érkezőjét, Bálint Bencét, Mikler Krisztiánt és Bodnár Gézát.

Horváth-Garaba Ádám: „Elhittük, hogy sikerülhet”

Átlövőnk szerint a küzdeni akarás és a taktika hozta meg a történelmi sikert az U20-as férfi kézi Eb-n.

Mészáros Máté: „Életem végéig emlékezni fogok az Eb-re”

Beállónk nemcsak aranyat nyert az U20-as férfi kézi Eb-n, de még a torna All Star-csapatába is bekerült.

Balogh Ádám: „Tudtam, hogy flow-ba kell kerülni”

Interjú U20-as Európa-bajnok kézilabdakapusunkkal, aki a tornán többször, így a döntőben is nyerőember volt.

Európa-bajnok a juniorválogatott!

Legyőzte a svédeket a három FTC-játékossal felálló U20-as kéziválogatott az Eb-döntőben.

Kialakult férfi kézilabdacsapatunk kerete az élvonalra

Változott együttesünk a 2026/2027-es idény előtt, de kulcsjátékosok is maradtak a Népligetben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin