2022. július 15.
Junior Eb: legyőztük a németeket is
Az ötödik helyért játszhat a magyar junior kéziválogatott a portugáliai Európa-bajnokságon.

Férfi junior kézilabda Eb, 5-8. helyért:
Németország-Magyarország 32-35 (16-19)
gólszerzőink: Papp 7, Lukács 7, Temesvári 5, Krakovszki B. 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Sisa 3, Imre 2, Karai, Pergel, Sztraka

Óriási adok-kapokkal kezdődött a mérkőzés, amiből mi jöttünk ki jobban, jól védekeztünk, amikből gyors gólokat tudtunk szerezni, hét perc után már 8-3-ra vezettünk. Az időkérés után azonban a németek összekapták magukat, és tíz perc alatt ledolgozták a hátrányukat. (12-12) A továbbiakban fej-fej mellett haladt a két csapat, de a németek egyszer sem tudták átvenni a vezetést. A félidő hajrája a miénk volt: az utolsó négy percet 4-1-re megnyertük, így háromgólos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe. (16-19)

A második játékrészt ugyancsak egy 4-1-es szériával kezdtük, és máris hat lett a két csapat között a különbség. (17-23) A németek újra összekapták magukat, és ők produkáltak egy 7-1-es sorozatot, ezzel 24-24-re alakítva az eredményt. Átvenni azonban nem tudták a vezetést, és ismét nekünk sikerült megújulnunk a hajrában - végül megérdemelt, háromgólos győzelmet arattunk. A ferencvárosi játékosok közül Ónodi-Jánoskúti Máté négy, Imre Bence kettő, Karai Miklós pedig egy gólt szerzett.

A magyar válogatott vasárnap az ötödik helyért játszhat, az ellenfél Franciaország lesz.

Kikaptunk Egerben

Hosszú hetek óta sérülésektől sújtott férfi kézilabdacsapatunk nem bírt a bennmaradásért harcoló riválissal.

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.