2019. június 12.
Kiharcoltuk az Eb-szereplést
Egy góllal nyert Szlovákiában, így kijutott az Európa-bajnokságra férfi kézilabda-válogatottunk.

Eb-selejtező:
Szlovákia-Magyarország 20-21 (8-9)
gólszerzőink: Ancsin 4 Máthé 4, Juhász 3, Bodó 2, Hornyák 2, Sipos Balogh, Ligetvári, Rosta, Szöllősi

A magyar csapat azzal a tudattal léphetett pályára Vágsellyén, hogy ha egy pontot is szerez, akkor kijut az Európa-bajnokságra. A többek között Mikler Rolandot, Lékai Mátét és Bánhidi Bencét is nélkülöző válogatottnak a még pont nélkül álló Szlovákia ellen kellett ezt megtennie, amelyből tizenegy játékos hiányzott.

Ott volt viszont a hazaiaknál Marián Zernovic, a Ferencváros kapusa, aki az első félidben megbabonázta a magyarokat. Ugyan 4-3-ra még vezettünk, de innentől Zerco bravúrt bravúrra halmozott, a szlovákok fordítottak, és 7-5-re elmentek.

A tartalékos hazai csapat azonban a hajrára elfáradt, mi pedig 9-8-as előnnyel vonulhattunk az öltözőbe. Zernovic az első félidőben több mint 50 százalékkal védett.

A második játékrész közepén lassan kijött a két csapat közötti különbség, négy góllal is vezettünk (14-18), a magyarok legeredményesebbje a négy gólt szerző Ancsin Gábor volt – gyakorlatilag ő volt az egyetlen, akinek lövéseivel nem tudott mit kezdeni a szlovákok fradista kapusa.

Ekkor már úgy tűnt, hogy a magyar együttes simán behúzza a kötelezőt, de a hazaiak egy 4-0-s sorozattal a hajrára kiegyenlítettek. (18-18) A Csoknyai, Matics páros időt kért, össze is kaptuk magunkat, és szoros végjátékban, de 21-20-ra megnyertük a mérkőzést, így csoportelsőként kijutottunk a 2020-as, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű Európa-bajnokságra.

„Felemásak az érzéseim – kezdte Ancsin Gábor a mérkőzést közvetítő Sport 1-nek. – Boldog vagyok, hogy nyertünk, és első helyen kijutottunk az Eb-re, de ilyen rossz játékot nem engedhetünk meg magunknak. Sokat játszottam a klubomban az idén, ezúton is szeretném megköszönni a Ferencvárosnak ezt az egy évet.”

A magyar válogatott vasárnap Kecskeméten Olaszország ellen zárja a sorozatot.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.