2019. március 16.
Kikaptunk Mezőkövesden
A kapusok közötti különbség döntött a Mezőkövesd-Ferencváros férfi kézilabda bajnokin.

Férfi kézilabda NB I, 19. forduló:
Mezőkövesd-Ferencváros 23-22 (13-12)
gólszerzőink:
Andjelic 6, Ancsin 4, Pálos 3, Prainer 2, Imre 2, Orjonikidze 2, Szakály, Kovacsics

Jó előjelekkel utaztunk Mezőkövesdre, hiszen a Tatabánya, a Szeged és a Veszprém ellen mutatott játék bizakodásra adhatott okot, mint ahogy az is, hogy Kovacsics Petya után Pordán Bálint is felépült sérüléséből, továbbá plusz löketet adhatott Bozo Andjelicnek, hogy a mérkőzés napján ünnepelte 27. születésnapját.

A jó előjelek ellenére nagyon álmosan kezdtünk, a hazaiak 3-1-re elmentek, és bár sikerült egyenlítenünk (3-3), de a vezetést nem tudtuk átvenni, és ez a forgatókönyv az első félidőre végig igaz volt. A 14. percben már hárommal vezetett a hazai csapat (7-4), amikor időt is kértünk.

Ismét feljöttünk, újra volt többször is egyenlő (9-9, 10-10), de rengeteg helyzetet hagytunk ki, elpuskáztunk két büntetőt is, a kövesdi kapus, Pásztor Imre pedig kiválóan védett. Az elején Ancsin Gabi, majd a születésnapos Andjelic góljaival tartottuk a lépést, montenegrói irányítónk öt gólt szerzett az első játékrészben, de így is 13-12-es mezőkövesdi vezetést mutatott a szünetben az eredményjelző.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, még akkor sem, ha legalább sikerült átvennünk a vezetést. Sőt, kettővel is mentünk bő hét perccel a vége előtt (20-22), amikor Ancsin Gabit kizárták. Innentől egyetlen gólt sem dobtunk, szépen kidolgoztuk a helyzeteket, de mindent védett az időközben a kövesdi kapuba beállt Győri Kristóf. Nálunk viszont ezúttal egyik kapus sem tudott ennyit hozzátenni a meccshez, a hajrát 3-0-ra megnyerte a hazai csapat, így 23-22-re a mérkőzést is.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a Mezőkövesdnek! Azt tudtam, hogy könnyű tét nélkül játszogatni a Tatabánya, a Szeged és a Veszprém ellen, de most mindenki áthárította a felelősséget a másikra, főleg a rutinosabb játékosok a fiatalokra, márpedig az ilyen fiatalokra csak részfeladatokat lehet bízni az NB I-ben. Nem játszottunk úgy, ahogy tudunk, talán egyetlen gyors indításgólt sem lőttünk, 24 lövést hibáztunk el, ilyen teljesítménnyel a másodosztályban sem lehet meccset nyerni."

Buday Dániel, a Mezőkövesd vezetőedzője: "Egy komoly, férfias küzdelem volt, erre is számítottam. Kimagasló volt a kapusteljesítményünk, jól segítette a védelmünket. Köszönjük közönségünknek, hogy ilyen nagyszerű hangulatot teremtett."

Következő mérkőzésünket jövő szombaton 18 órakor hazai pályán a Vecsés ellen játsszuk. Várunk minél több szurkolót az Elek Gyula Arénába!

Kövess bennünket Instagramon is:

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.