2019. március 16.
Kikaptunk Mezőkövesden
A kapusok közötti különbség döntött a Mezőkövesd-Ferencváros férfi kézilabda bajnokin.

Férfi kézilabda NB I, 19. forduló:
Mezőkövesd-Ferencváros 23-22 (13-12)
gólszerzőink:
Andjelic 6, Ancsin 4, Pálos 3, Prainer 2, Imre 2, Orjonikidze 2, Szakály, Kovacsics

Jó előjelekkel utaztunk Mezőkövesdre, hiszen a Tatabánya, a Szeged és a Veszprém ellen mutatott játék bizakodásra adhatott okot, mint ahogy az is, hogy Kovacsics Petya után Pordán Bálint is felépült sérüléséből, továbbá plusz löketet adhatott Bozo Andjelicnek, hogy a mérkőzés napján ünnepelte 27. születésnapját.

A jó előjelek ellenére nagyon álmosan kezdtünk, a hazaiak 3-1-re elmentek, és bár sikerült egyenlítenünk (3-3), de a vezetést nem tudtuk átvenni, és ez a forgatókönyv az első félidőre végig igaz volt. A 14. percben már hárommal vezetett a hazai csapat (7-4), amikor időt is kértünk.

Ismét feljöttünk, újra volt többször is egyenlő (9-9, 10-10), de rengeteg helyzetet hagytunk ki, elpuskáztunk két büntetőt is, a kövesdi kapus, Pásztor Imre pedig kiválóan védett. Az elején Ancsin Gabi, majd a születésnapos Andjelic góljaival tartottuk a lépést, montenegrói irányítónk öt gólt szerzett az első játékrészben, de így is 13-12-es mezőkövesdi vezetést mutatott a szünetben az eredményjelző.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, még akkor sem, ha legalább sikerült átvennünk a vezetést. Sőt, kettővel is mentünk bő hét perccel a vége előtt (20-22), amikor Ancsin Gabit kizárták. Innentől egyetlen gólt sem dobtunk, szépen kidolgoztuk a helyzeteket, de mindent védett az időközben a kövesdi kapuba beállt Győri Kristóf. Nálunk viszont ezúttal egyik kapus sem tudott ennyit hozzátenni a meccshez, a hajrát 3-0-ra megnyerte a hazai csapat, így 23-22-re a mérkőzést is.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a Mezőkövesdnek! Azt tudtam, hogy könnyű tét nélkül játszogatni a Tatabánya, a Szeged és a Veszprém ellen, de most mindenki áthárította a felelősséget a másikra, főleg a rutinosabb játékosok a fiatalokra, márpedig az ilyen fiatalokra csak részfeladatokat lehet bízni az NB I-ben. Nem játszottunk úgy, ahogy tudunk, talán egyetlen gyors indításgólt sem lőttünk, 24 lövést hibáztunk el, ilyen teljesítménnyel a másodosztályban sem lehet meccset nyerni."

Buday Dániel, a Mezőkövesd vezetőedzője: "Egy komoly, férfias küzdelem volt, erre is számítottam. Kimagasló volt a kapusteljesítményünk, jól segítette a védelmünket. Köszönjük közönségünknek, hogy ilyen nagyszerű hangulatot teremtett."

Következő mérkőzésünket jövő szombaton 18 órakor hazai pályán a Vecsés ellen játsszuk. Várunk minél több szurkolót az Elek Gyula Arénába!

Kövess bennünket Instagramon is:

A Fradival edzenek az NFL-sztárok!

Az FTC-HungaroControl közös kézilabdaedzésen vesz részt a hazánkba érkezett NFL-játékosokkal.

A döntetlenkirály érkezik a Népligetbe

A Mezőkövesdet látja vendégül férfi kézilabdacsapatunk pénteken délután a bajnokságban.

Három ferencvárosi játékos a férfi válogatottban!

Gulyás István szövetségi kapitány három fradista kézilabdázót is meghívott a keret következő összetartására.

Kulcsjátékosunkkal hosszabbítottunk

További két évig marad az FTC-HungaroControl kézilabdázója Kovacsics Péter.

Időpontváltozások!

Megváltozott az FTC-HungaroControl két bajnoki mérkőzésének időpontja is.

Lehengerlő játékkal bravúrgyőzelem Tatabányán!

Villámgyors, modern kézilabdát játszva férfi kézilabdacsapatunk magabiztosan nyert Tatabányán!

Kiváló szezonkezdés csikócsapatunktól

Fontos győzelmet aratott első tavaszi mérkőzésén az FTC U21-Diagnosticum az NB I/B-ben.

Teher nélkül Tatabányán

Tatabányára látogat az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata kedden a bajnokság 16. fordulójában.