2022. október 21.
Kiütéses győzelemmel fordultunk Izland felé
Férficsapatunk parádés játékkal, 17 góllal legyőzte a Fejér B.Á.L.-Veszprém gárdáját a péntek esti bajnokin.

A szezon elején valószínűleg kevesen gondolták volna, hogy október 21-én két Európa-liga-csoportkörös gárda csap össze a Ferencváros – Fejér B.Á.L.-Veszprém találkozón az Elek Gyula Arénában. A selejtezőben azonban mindkét együttes bizonyította, hogy számolni kell vele a nemzetközi porondon is: a mieink a Nagybányát és a Steaua Bucuresti-et felülmúlva érték el a történelmi bravúrt, míg a bakonyiak óriási meglepetést okozva kiejtették a francia Chamberyt.

Abban tehát biztosak lehettünk, hogy nem egy könnyed péntek esti találkozó vár a fiúkra, de a kezdés nehezen sikerülhetett volna jobban: az 5. percben Debreczeni Dávid találatával már 4-1-re vezettünk, beállónk ráadásul egy kétperces kiállítást is kiharcolt az ellenfélnek. A következő percekben is uraltuk a találkozót, ebben a szakaszban elsősorban az elmúlt hetekben visszafogottabb teljesítménye után az ezúttal nagyot játszó Nagy Bence volt a vezér, háromszor is betalált, a vendégek pedig szűk negyedóra elteltével 10-5-ös állásnál kértek időt.

Aki a csapatunkból pályára került, szinte kivétel nélkül hozzátett valamit a mérkőzéshez: Borbély Ádámtól jöttek a ziccerbravúrok, szélsőink (Bujdosó Bendegúz és Kovacsics Péter) biztos kézzel értékesítették a helyzeteiket és a belső posztokon is akadtak kiváló teljesítmények. A nagyszerű első félidő végére pedig kialakítottuk az addigi legnagyobb, tízgólos előnyt (21-11), és lényegében kijelenthettük, hogy eldőlt a mérkőzés.

És a folytatásban gondoskodott arról a csapat, hogy még véletlenül se legyen elhamarkodott az ítéletünk, a remekül beszálló Imre Bence gólja után ismét időt kért a Veszprém, hat perc alatt még négyet közétettünk.

Ez után Csörgő Kristóf kapcsolt abba a sebességi fokozatba, amelyben talán legutóbb a Steaua Bucuresti otthonában láttuk, labdákat szerzett, gólokat lőtt, vagányan beleállt a feladatba. A végére az volt a kérdés, hogy meglesz-e a negyven lőtt gól – meglett, és az utolsót a végül ötig jutó Csörgő lőtte, ezzel 40-23-ra győztünk.

Az ellentmondást nem tűrő produkció láttán jó érzésekkel engedhetjük el a fiúkat az északi túrára, hiszen legközelebb már az Európa-ligában láthatjuk a srácokat, kedd este Izlandon kezdik a csoportkört a Valur vendégeként.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
6. forduló

Ferencvárosi TC – Fejér B.Á.L.-Veszprém 40-23 (21-11)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, Budapest
Időpont: 2022. október 21., 18:00
Játékvezetők: Rontó Ádám, Szanyi Péter Gábor
Gólszerzők: Csörgő 5, Imre 5, Nagy B. 5, Bujdosó 4, Bognár 3, Debreczeni 3, Füzi 3, Kovacsics 3, Pordán 3, Prainer 3, Balogh 2, Lékai 1, ill. Éles 4, Ludmán 4, Stranigg 4, Hári 3, Vetési 3, Bugyáki 1, Kristóf 1, Molnár 1, Pulay 1, Szmetán 1

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.