2019. szeptember 6.
Kiváló védekezéssel maradtunk hibátlanok
Második győzelmét aratta az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata a bajnokság második fordulójában.

Férfi kézilabda NB I, 2. forduló:
Váci KSE – FTC-HungaroControl 21-24 (13-14)
gólszerzőink: Bujdosó 7, Debreczeni 5, Nagy 4, Kovacsics 4, Andjelic 3, Mikita

Nem kezdtünk rosszul az újonc otthonában, az első nyolc percben csupán egy gólt kaptunk, viszont csak kettőt lőttünk, tehát a védekezésünk jól működött, támadásban azonban akadozott a gépezet.

Az első negyed órában fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6-6-ig, ezután zsinórban három játékosunkat is kiállították, a váciak pedig ezt kihasználva, a kiválóan védő Kovács János vezérletével 10-7-re elhúztak, ekkor kérte ki első idejét Horváth Attila.

Sikerült rendezni a sorokat, Bujdosó Bendegúz pedig sorra lőtte a gólokat, a Komló ellen is kiválóan játszó szélsőnk szinte nem tudott hibázni, hatszor volt eredményes az első játékrészben, amelynek végén 14-13-ra vezettünk.

A második félidő két gyors Debreczeni-góllal indult (13-16), ám ezt követően jött nyolc perc, amit 5-1-re megnyertek a hazaiak. Ezután a kissé szétesett védekezés ismét összeállt, ennek is köszönhetően Marián Zernovic bravúrt bravúrra halmozott a kapuban, így még azt is elbírtuk, hogy támadásban sokat hibáztunk.

A hajrában azonban a kiváló védekezésünknek hála (a második félidőben nyolc gólt kaptunk) felőröltük a váciakat, és végül háromgólos győzelmet arattunk.

Horváth Attila, az FTC-HungaroControl vezetőedzője: „Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, kellemetlen stílusban játszik a Vác, túl kellett ezen tennünk magunkat, ez hosszú időbe tellett. Miután összeállt a védekezésünk, elbírtuk a támadásban vétett hibákat. Nagyon jól fogott a kapusunk is. Rengeteg ziccert rontottunk, gyermeteg hibákat vétettünk, de ha így védekezünk, akkor nem lehet gondunk. Azon még dolgozni kell, hogy sokkal folyékonyabban támadjunk. A csapatom ismét megmutatta, hogy nagyot tud küzdeni. Gratulálok játékosaimnak!”

Skaliczki László, a Vác vezetőedzője: „Nagy küzdelemben harcolta ki a Ferencváros a győzelmet, gratulálok neki! Középen támadtunk, ahol erős a Fradi védekezése. Átlövőből nagyon kevés gólt tudtunk lőni, el is fáradtunk. Védekezésünkben voltak pozitív dolgok. A Ferencváros jobb edzettségi állapotban volt, nem feltétlenül fizikailag, hanem szellemileg és idegileg is.”

A mieink két győzelemmel állnak, és jövő szombaton a Tatabányát fogadják az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.