Közel tökéletes játékkal győzelem Komlón!
Férfi kézilabdacsapatunk végig vezetve, magabiztosan nyert a Komló otthonában.

Férfi kézilabda NB I, 20. forduló:
Sport36-Komló – Ferencváros 27-29 (10-15)
gólszerzőink: Nagy 7, Bujdosó 6, Bognár 4, Kovacsics 3, Prainer 3, Pordán 3, Füzi 2, Mikita

A közel kéthónapos kihagyás a Telekom Veszprém elleni szerdai bajnokin még látszódott csapatunkon, ám a Komló elleni, szombati találkozón az első félidőben nyoma sem volt a kényszerszünetnek. Alig vétettünk technikai hibát az első félidőben, kiválóan védekeztünk, amikor pedig eljutottak lövésig a hazaiak, akkor ott volt a kapuban Győri Kristóf, aki fantasztikusan védett: átlövést, szélsőziccert és büntetőt is fogott.

Az első perctől kezdve mi irányítottunk, önbizalmunkról mindent elárul, hogy már az ötödik percben feltette Nagy Bence kínaira Kovacsics Péternek, aki nem is hibázott. Szépen fokozatosan léptünk el a Komlótól, a 18. percben, 9-5-nél időt kellett kérnie a hazai együttesnek, de a lendületünket ez sem törte meg. Bujdosó Bendegúz és Nagy Bence vezérletével támadásban rendkívül pontosak voltunk, Bognár Alex jól irányított, Füzi Dániel szokásához hűen nagyot harcolt a falban, és már az első félidőben széttépték rajta a mezt. Hat góllal is vezettünk, a szünetben pedig öt volt az előnyünk. (10-15)

A második játékrészt is jól kezdtük, fiatal tehetségünk, Prainer Viktor három gyors góllal szállt be a játékba, héttel is vezettünk. (13-20) Egy néhány perces rövidzárlat után négy gólra tudott zárkózni a Komló, de ezt követően Győri Kristóf ismét bemutatott néhány bravúrt, és támadásban is összekaptuk magunkat. A hajrának ötgólos vezetéssel (22-27) vágtunk neki, ebből kettőt sikerült is megtartanunk, így megérdemelten hoztuk el a két pontot Komlóról, és vágtunk vissza a februári, hazai vereségért.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a csapatomnak, nagyon jól játszottunk. Sokat készültünk a Komlóra, a megbeszélteket maradéktalanul ki tudtuk vinni a pályára. Elsősorban a védekezésre összepontosítottunk, az első félidőben szenzációsan védekeztünk. Végig vezetve, a játékot uralva, közel tökéletesen játszva nyertünk.”

Kilvinger Bálint, a Komló vezetőedzője: „Megérdemelten nyert a Ferencváros, gratulálok az ellenfélnek. Már az első félidőben kialakult egy ötgólos különbség, ami végigment az egész mérkőzésen. Szerencsénk sem volt, és sokat is hibáztunk, a kettőt együtt nem bírtuk el. A Ferencváros beálló körüli játékával nem tudtunk mit kezdeni.”

Fontos két pontot szereztünk, de nincs megállás, jövő szerdán Budakalászra látogatunk, szombaton pedig a Dabast fogadjuk.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.